1000 zł na dziecko? 500 plus to za mało, posłowie PiS chcą podwyższyć te świadczenia

TKZaktualizowano 
500 plus to za mało, ceny rosną, dlatego Program Rodzina 1000 plus budzi coraz większe emocje. Decyzja o nowym programie wsparcia dla rodzin 1000 plus miała zostać podjęta przed wyborami samorządowymi 2018, ale posłowie nie zdążyli. Nowa forma wsparcia dla rodzin, nad którym pracuje Prawo i Sprawiedliwość ma być korektą dotychczasowego 500 plus. W ocenie posła PiS, Janusza Szewczaka, podniesienie kwoty 500 zł do 1000 zł to dobry pomysł. - "To bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny" - powiedział poseł PiS, Janusz Szewczak, zapytany o taką możliwość.
1000 złotych na dziecko, zamiast 500 plus? Podwyżkę obiecali posłowie PiS. Decyzja o nowym programie wsparcia dla rodzin miała zostać podjęta przed wyborami samorządowymi 2018. Czytaj więcej - kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2018.11.27 02:25:48

Moja mam mnie wychował bez jebanego 500 . Zabrać to w huj do roboty niech zapierdala a nie państwo da, a podatnicy ciężko zapierdalaja by ta patologie społeczna miał się dobrze bez pracy. Jest za usunięciem 500 lub tylko dla pracujących. Hejty se piszcie do tego koń mam was głęboko w dupie

2018.11.26 13:09:21

A ja się pytam jak długo Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu będzie finansował jedną panią z Wysoki co ma trójkę dzieci każde z innym. PYTAM SIĘ JAK DŁUGO? Im te dzieci trzeba odebrać bo chleją pod sklepem.

2018.11.25 00:44:41

Edukacja, edukacja, edukacja dla dzieci, ale dziecioroby o tym nie wiedzą, jest dziecko dla pieniędzy i co dalej...

2018.11.24 18:34:18

znam pewną panią z Sikornika.Dwoje dzieci,nie pracuje.Sukieneczki,biżuteria.2x500 plus, dopłata do mieszkania,alimenty.Co pół roku nowy facet.Alkohol.Nie będę pracować bo po co? To Jej słowa.Tatuś pijany samochodem przyjeżdża i szpanuje kasą.Czy o to chodzi?Oboje bluzgają na kościół i PiS. hahaha.I na taką patologię państwo wyrzuca pieniądze.

2018.11.24 18:26:26

a renta mojej mamy to 1100 zl. Zapytam przy okazji barona Frankiewicza.Gdzie jest szpital w Gliwicach?

2018.11.24 12:18:07

@tessiu. Twoje czasy mijają. Inwestuj w złoto,bo w dzieci juz nie masz po co. Zostaniesz sam,nielubiany przez nikogo. A dzieci na których,egzystencję a nie wychowanie czy wykształcenie pobierałeś "piniądze",kopną cie w d.. A reszta podatników za tobą nie zapłacze.

2018.11.24 11:11:50

Polak



" rzerujesz " hehehhehehehe :)))) ameba / kali jeść , kali spać, polska trudna język

2018.11.24 10:55:48

teesiu pisowski dzieciorobie rzerujesz na innych. A co zrobisz jak dzieci skończą 18 lat? Nie dasz dzieciom nic !!!!

2018.11.24 10:25:16

Na takie ameby umysłowe jak:

ola / Fan JKM / S / Polak / Darek / Janusz / Barbara

szkoda męczyć palce na klawiaturze. Widać, że między uszami macie tylko nitkę, która je trzyma. Szkoda czasu na was.

2018.11.24 08:50:19

robić na patologię chore patologiczne państwo.

2018.11.24 07:43:10

@Owca . I jeszcze jedno. Piszesz Polakowi "dać,zabrać". Ja wole sobie sam dać albo zabrać i niech się politycy ode mnie odp.... . A propos "dać,zabrać". W kapitaliźmie nie ma darmowych obiadów. Żeby komuś dać,trzeba komuś zabrać to tylko matematyka (ekonomia).

2018.11.24 07:31:57

Każde dziecko powinno dostać 500zł.A co jest gorsze?Teraz kobiety rodzą na potęgę i niechce sie niektórym wstawać do pracy bo i po co.Ja sie pytam dlaczego nie ma darmowych obiadów dla wszystkich dzieci? Patologia i ubóstwo było jest i oby w przyszłości to się zmieniło.Dajcie ludziom wędke a nie rybę...

2018.11.24 07:24:56

@Owca. Jak już tak potrzebujesz tego socjalu niw wolała(ał)byś odpisać sobie to od podatku zamiast warować pod drzwiami mopsu,czy rok w rok wypełniać jakieś kwity? No chyba że jesteś bezrobotna(tny),a to w tych czasach jest patologia.

2018.11.23 23:54:13

500 powinno być na każde dziecko,ale pod warunkiem, że rodzice pracują. Wtedy nie byłoby dziadostwa i patologi

2018.11.23 22:57:20

Czyli ciąg dalszy ograbiania nas z dochodów,bo chyba nie myślicie że te pieniądze są ,,państwowe,, wspaniały przykład jak przyzwyczajać społeczeństwo do tego że im się tylko należy,dzieci z takich rodzin przejmą te same nawyki i roszczeniowy styl życia,czy podejmą jakąkolwiek pracę skoro ,,państwo,, da za darmo ? Po co wstawać o 6 rano do roboty i zapierdzielać 8 godzin jak można leżeć bo kasa i tak będzie

2018.11.23 21:33:34

Przy najmniej dają a nie sprzedają Polskę,dbają o dzieci a to że przepijają co niektórzy to zawsze tak było jest i będzie patologia czy będzie 500 czy nie będzie,Ci co tak narzekają to powinni się rzecz tej kasy i nie brać .Polakowi nie dogodzi dać zle zabrać zle

2018.11.23 20:35:30

@tessiu. To był moj post poniżej.

2018.11.23 20:34:13

@tessiu. Przez ten socjal to Europa padnie. To jest wszystko na kredyt. A najgorsze geniuszu,że biali na zachodzie Europy maja ujemny wskaźnik urodzeń i żadne socjale nie zmuszą ich do posiadania dzieci. Proste. Z żoną możesz sie zawsze rozwieść (choć w 99% pusci cie w skarpetkach),dzieciak wisi jak kula u nogi co najmniej do 18-stki. Biali jak sie juz rozmnażaja to ci z Europy wschodniej,bo dla nich socjal to jakby Pana Boga za nogi złapali. A młodzi biali zachodni Europejczycy chcą żyć wygodnie i bez zobowiązań. Do socjalu na dzieci ciągnie jak muchy do gówna zwłaszcza "łopatologów" z Europy wschodniej,ciapatych i czarnych. Europa Upadnie przez socjal,ale nie takie okręty tonęły.

2018.11.23 19:06:22

Łatwo rozdaje się nie swoje pieniądze kupując głosy wyborców.

A kto za o zapłaci? Wszyscy podatnicy.

2018.11.23 16:58:55

Dajcie mi na chlanie bo mi brakuje. Pis przecież rozdaje kasę na wódkę hahaha. Robić dzieci i pić ile się da

2018.11.23 16:10:21

a kiedy obiecane 500 plus dla emerytów ?

2018.11.23 15:45:12

MOPR w Zabrzu żąda opłaty za umieszczenie ucznia IV LO porwanego z domu przez Annę Głomb zastępce dyrektora CWDKiM i sprzedanego do BURDELU na ulicy Roosevelta

2018.11.23 15:13:18

Na pewno miliony im dajcie tym pijakom z Chruszczobrodu i Wysoki. Czy ktoś się zajmie tymi bandytami z Wysoki jakimi są rodziny 500 plus? Ta hołota przepiła te świadczenia.

2018.11.23 11:53:19

Anonim

" Wśród wszystkich krajów byłego bloku wschodniego zrobiliśmy największy skok, zwłaszcza po 2004 roku " - sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czy należy nam się od tego kraju jakaś marchewka czy tylko kij :) A czy ta marchewka jest za duża czy za mała - czas pokaże. Sceptycy mówili, że ten socjal nie przetrwa nawet roku i w mgnieniu oka zniszczy naszą gospodarkę - a tu masz... pieniądze wracają do państwa w vacie, wystarczyło dodatkowo go uszczelnić. Również pozdrawiam.

2018.11.23 11:35:35

teesiu, nie dostawaliśmy, bo też inne były u nas realia niż w krajach zachodnich - mam na myśli ustrój, przewrót, przejście do gospodarki wolnorynkowej dopiero w latach 90... Wiele jest składowych, które się na nasz dzisiejszy etap rozwoju złożyły. Rozumiem o co Ci chodzi jednak odpowiadając na Twoje pytanie czy nie możemy dostać tego z nawiązką nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli możesz sobie poprawić to sobie popraw, a nie pogarszaj - stare porzekadło ;) Boję się jednak o efekt tego eksperymentu ale, jak napisałeś, czas zweryfikuje nasze poglądy. Natomiast, co do rozwoju kraju uważam, że stwierdzenie iż nasz kraj się nie rozwijał lub nie rozwija jest nieuprawnione. Wśród wszystkich krajów byłego bloku wschodniego zrobiliśmy największy skok, zwłaszcza po 2004 roku - czy to się komuś podoba, czy nie. W każdym razie zgadzam się, że błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi :) Pozdrawiam