500 plus na każde dziecko - zasady i kryteria [NOWE WNIOSKI]

redZaktualizowano 
500 plus na każde dziecko - to efekt zmian w świadczeniu, które płyną z tzw. nowej piątki PiS. Projekt jest już na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Taka forma pomocy ma przyczynić się do poprawy jakości życia wszystkich polskich rodzin. Wobec poprawiającej się, na skutek działań rządu, sytuacji budżetu państwa i istotnie większych wpływów do budżetu możliwe jest objęcie programem Rodzina 500 plus wszystkich dzieci do 18. roku życia. Pozwoli to na poprawę jakości życia wszystkich polskich rodzin mających dzieci na utrzymaniu i stanowi dopełnienie kompleksowej polityki państwa dla polskich rodzin – wskazują autorzy projektu. - napisali autorzy projektu. Jakie są zatem najistotniejsze zmiany w 500 plus? Czytaj więcej, kliknij w kolejne zdjęcie >>>
NOWE WNIOSKI na 500 plus już od 1 lipca 2019 roku - jednak tylko elektroniczne. Te tradycyjne - składać można od 1 sierpnia. Co się zmienia z chwilą, gdy 500 plus będzie wypłacane na każde dziecko? Jakie są ważne zmiany w świadczeniu Rodzina 500 plus, które warto znać? Zapoznaj się ze szczegółami rządowego wsparcia dla rodzin. Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.03.26 18:21:57

do golonka -podam jeszcze jeden fakt Niemcy podali ze mają 8,1 miliarda zlotych nadwyzki handlowej z Polska a nasi sie chwalą ze jest odwrotnie.Z tego wnika ze Niemcy wiecej do nas wyeksportowali niz od nas kupili.I ze wszystkim lezymy!!!

2019.03.26 18:10:52

golonko-mamy 3 miesiace nowego roku i deficyt budzetowy wynosi 800 milionow!!!!!!!!!a co powiedział premier RP Morawiecki? wyniesie 2 a może 3% wiesz co to oznacza? bedziemy mieć drugą Grecje!!Powiedzial że "daliśmy wszystko i nie mamy już nic do dania" Więc z tego wynika że jak tak dalej pojdzie to Polska pojdzie na dno! I prosze cie zapisz dzisiejszą date i spotkajmy sie na naszym miescie za 4 miesiące i zobaczysz jak bedzie.A jak myslisz dlaczego nasz caly rząd chce isc do brukseli?Po rządach PO PSL ( nie moja bajka)nie bylo czegoś takiego nikt z rządu nie poszedl do parlamentu europejskiego

2019.03.26 00:04:25

Mam nadzieje ze prawdziwych polakow takich nie narzekajacych na wszystkich i wszystko do wyborow pojdzie wielu i zaglosuje za dobra zmiana

2019.03.25 22:26:29

do Henryk a kto Ci powiedział że się nie lecze :)Za PO miałeś lepiej toś Ty chyba jest z biznesmenów a nie ze zwykłych szaraków

2019.03.25 16:53:03

Henryk popros twojego psychiatre zeby przepisal ci cos tanszego;

2019.03.25 15:52:43

Co za bieda gania z umysłami niektórych komentujących: wszystkie rodziny są patologiczne ? Kobiety będą porzucać pracę?

Dobrze że reprezentujecie niski odsetek naszego narodu bo biada Polakom gdyby było inaczej

2019.03.25 11:45:22

Najbardziej pro-społeczna władza od 1918 roku.

2019.03.25 08:46:09

gośc zarabiasz 6000 a ile wydajesz ?policz czy jak zarabiales 2500 zl nie zostawalo ci wiecej w portfelu?pietruszka byla podana jako przykla ale powiem ci dalej leki niektore podrozaly z 3,20 gr na 1362,24gr z 84.00 na 1,100 zresztą leki poszly bardzo w gore.Nie leczysz sie to nie wiesz

2019.03.25 02:49:35

Mówi się o patologii w rodzinach patologicznych, co dziecko jest zaniedbane i w zasadzie rodzice wcale nie wychowują i nie edukują dziecka, gdzie w rodzinie jest alkohol i narkotyki. To jest problem. Bo 500 zł jest na dziecko a nie na używki rodziców

2019.03.25 00:23:49

Kupujący ile tej pietryszki zjadasz rocznie że tak to przerzywasz :)Wszystko powinno być droższe ale uczciwiej zrobione przybajmiej wędliny :)ja teraz za PIS zarabiam 6 tys a nie 2500 jak za PO to może drozec wszystko

2019.03.24 20:00:03

Mam pytanie do tych mowiacych tylko o patologi i patologi .Jaka jest skala tej patologi na 3.5 mln swiadczen 500 plus.Macie jakies wiarygodne dane albo kazdy kto ma dwoje dzieci to margines.

2019.03.24 15:01:11

Nikt nie zazdrości 500 na dzieci, dobrze że jest to świadczenie, ale edukujcie dzieci, wysylajcie na wczasy lub kolonie, bo patologia tego nie robi. Co zrobicie jak skończy dziecko 18 lat? Nic i nic wtedy nie będziecie mogli zrobić

2019.03.24 14:54:40

Do gość. Ty chyba zatrzymałas się w czasie i mieszkasz w piwnicy i dostarczają ci żywność. Nie wiesz nic o rzeczywistym życiu w Polsce, wiesz tylko to, że dostaniesz 500 i tyle.

2019.03.24 12:21:00

Jeżeli tego MONITORINGU na Wysoce nie będzie trzeba będzie powołać NOWE WŁADZE LOKALNE.

2019.03.24 12:19:49

Domagam się aby sołtys Wysoki zainstalował na Wysoce MONITORING gdyż pojawił się problem KRYMINALISTÓW pani JUSTYNY ( patologia co korzysta z programu 500 plus spłodziła trójkę dzieci każde z innym panem). Boję się o bezpieczeństwo swoje.

2019.03.24 09:34:43

Kupujacy przestan gwiazdor siac panike wczoraj kupowalam pietruszke KORZEN w auchanie 8 zl za kg.

2019.03.24 08:57:19

gosc ty chodzisz do sklepu?ceny stoją w miejscu? Ceny w marcu poszly w gore ponad 4% a pojdą dalej.Popatrz na cene masla,pietruszka kosztuje 18 zl(korzen) Jak mamusia kupuje to sie nie wie ile co kosztuje!!!!

2019.03.23 22:18:11

Tak czytam te niektore wpisy i sie pytam czy Polak moze byc taki glupi zeby zazdroscil rodakowi ze ma dzieci .Na ktore pobiera 500 plus

2019.03.23 22:09:49

Do Jola hehe najpierw trzeba dać żeby zabrać 500.Tamte partie nic nie dały dziecią.Co z cenami to stoją w miejscu,nic tu nie drożeje.Nie rozumiem tego jak żyją z dzieci? czy to jest życie na poziomie mając przypóścmy 4 dzieci i dostając na nie 1500 zł?Czy to jest zazdrość dla nich jak nie pracują na co im to starcza chyba na nic a więcej rodzin pracuje i wtedy żyją sobie na lepszym poziomie bo to na dziecko jest zawsze coś.

2019.03.23 21:47:30

Nie ogladam tvn nie czytam gw nie kupuje w lidlu nie zazdroszcze 500 plus

2019.03.23 18:53:12

Andrzej a mowiles że napiszesz coś innego-pamietam co mowiles

2019.03.23 16:11:05

witam wszystkich ubeków i lemingów

2019.03.22 23:10:59

Biorąć 500 popełniasz grzech, bo zabierasz te pieniądze innym, co uczciwie na nie zapracowali.

2019.03.22 23:09:02

Normalny - ucz dzieci tego francuskiego i angielskiego, bo język polski twoich dzieci na nic się przyda w Zawierciu, a tak jak dorosną to mają przyszłość jako wyrobnicy w Anglii i Francji.

2019.03.22 23:01:38

Teraz można zauważyć kobiety w ciąży po 40 stce z biednych rodzin, efekt 500 dlaczego rodzi? dla pieniędzy