500 plus nie trafi do rodziców samotnie wychowujących dzieci?

TKZaktualizowano 
Takie pytanie pojawić się mogło w głowie, gdy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało zalecenie gminom o tym, aby nie wypłacały 500 plus samotnym matkom bez zasądzonych alimentów ani na pierwsze, ani na kolejne dzieci. Minister Rafalska tłumaczyła wówczas, że rodziny otrzymują świadczenie 500 plus bez żadnych zakłóceń. Jak wygląda obecnie sytuacja. Faktem jednak jest, że ministerstwo uszczelnia program 500 plus i rodzice samotnie wychowujący dzieci muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Dlaczego? Czytaj więcej, kliknij w następne zdjęcie >>>
500 plus nie trafi do rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci? Jak wygląda obecnie ich sytuacja? Ministerstwo uszczelnia program 500 plus i rodzice samotnie wychowujący dzieci muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Dlaczego? Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.13 20:32:15

kolejny parszywy pener wypisuje stek kłamst, bo zostały zablokowanie jego złodziejskie praktyki, bo ten tęskini za starą ubecką kulturą, bandytyzmem i mordowaniem ludzi, którzy mają inne zdanie lub opinie,

2019.01.26 17:41:46

PiS sortuje dzieci na lepsze i gorsze, a mogliby to tak pięknie rozwiązać i wprowadzić np. 300 na każde dziecko. Wtedy nie potrzeba by byłoarmii urzędników do sprawdzania wniosków, zniknęłyby złośliwe komentarze rodziców jedynaków, przekraczających próg dochodowy o 2 złote, a i sama partia zyskałaby większe poparcie. Ale po co pomyśleć, zamiast szukać kompromisów i łączyć, najlepiej sortować i skłócać.

2019.01.26 16:35:15

Znam wiele takich matek którym od 500 plus pop...lo się w głowie. Szaleją za kasę dzieci, zostawiają mężów itp. Sąd i tak da im pod opieką dzieci nie mężowi, do tego alimenty i do tego oczywiście 500 plus. I to w cale nie patologiczne rodziny były. Bardzo w takim razie prospołeczne program.

2019.01.23 08:46:40

Najbardziej pro-społeczna władza od 1918 roku.

2019.01.20 12:49:12

Piekarze z Zabrza-Rokitnicy dostają w MOPR pensję 3000 zł za opiekę nad dziećmi w melinie na ulicy Kossak 21/2, bo piekarze kochają dzieci

2019.01.20 11:43:58

Powinno upaść. Ale za pisu to nierealne, bo stracą swój elektorat.

2019.01.20 10:20:17

bardzo dobrze 500 powinno upaść i do roboty a nie dzieci robic !!

2019.01.19 21:26:57

@domek z ogrodkiem, jak tam pada śnieg u was? Tylko nie pomyl z tymi białymi kratami za oknem...

2019.01.19 18:40:46

Jestem samotna matka i nie dostaje ani grosza bo pracuje, moje dziecko się okrada żeby dać innym.

2019.01.19 18:14:21

Chore to pod tym względem.Przykład np 5-iecioro dzieci jednego z rodziców brak i co dzieci na śmietniki czy do domu dziecka mają iść. Różnie bywa w zyciu

2019.01.19 18:10:09

Samotnie wychowującym rodzicom to powinno dac państwo czyli MOPS,ale tylko normalnym nie patologii.

2019.01.19 18:06:58

Tym programem PIS podzielił Polaków na lepszych i gorszych. Dam przykład , mam dwójkę dzieci , oboje dostaja po 300 zł kieszonkowego na koniec miesiąca pytam sie ile maja . Jedno dziecko ma 150 zł a drugie 50 zł zabieram pierwszemu 50 zł i daję drugiemu maja teraz po równo ale czy sprawiedliwie?Tak samo jest z 500 plus, rządź i dziel taki jest PIS czy wygrają następne wybory?

2019.01.19 15:57:25

do domku, idź to tfnowego domku

2019.01.19 13:03:11

500 to krzywdzący program. Dyskryminujący część Rodzin a zwłaszcza dzieci. Dzieli Polaków, powinien zostać zlikwidowany, kiedyś każdy pracował na siebie i swoje dzieci. Teraz ci co mają jedno dziecko nie dostają 500 a zabiera im się z podatków na 500 czyli zabiera się im i ich dzieciom.A te dzieci z rodzin wielodzietnych mając przykład rodziców też może nie będą pracować albo wyjadą i Jedynaki będą robić na emerytury. Jedynaki, którym się zabiera.

2019.01.19 12:28:47

dzieci molestowane przez piekarzy z Zabrza-Rokitnicy mają zapewnioną opiekę psychologa CWDKiM w Zabrzu

2019.01.19 11:07:46

piekarze z Zabrza-Rokitnicy biorą nocki na Kossaka 21/2 w Zabrzu-Biskupicach, bo lubią dzieci

2019.01.19 10:33:31

Piekarze z Zabrza-Rokitnicy zostali zatrudnieni przez MOPR w Zabrzu ....jako opiekunowie i wychowawcy dzieci w melinie na ulicy Kossaka 21/2 w Zabrzu-Biskupicach

2019.01.19 10:18:15

TVPisis też nieźle pierze mózgi, takiej propagandy, jak w tym szambie, nie było nawet za PRLu.

2019.01.19 10:12:51

Wielodzietne nieroby niech też zapracują na swoją gromadkę, zamiast tylko wyciągać po cudze! Dlaczego my z jednym dzieckiem (gorszy sort) mamy się na nich składać w ciężko zapracowanych podatkach?

2019.01.19 08:54:25

Samotne matki i wszyscy inni.Skąd wzięły się wasze dzieci z powietrza? Najpierw zapracujcie na nie.

2019.01.19 01:45:36

łżecie jak psy !!!! Na tvn'ie tak mówili . ????lewactwo jątrzy !!!!!!!!

2019.01.19 00:13:27

Pisiorom jak dotąd najlepiej wychodzi tylko sortowanie. Sortują nawet dzieci na lepsze i gorsze. Podziękujemy im za to w wyborach. Do dziś pamiętam kłamstwo Szydło i jej "pięćset złotych na KAŻDE dziecko". Jak rozdawać kasę, to każdemu dziecku, zrobić np. 300 , wtedy nie potrzeba by było armii urzędników do sprawdzania dochodów, zaś ludzie przynajmniej pod tym względem by się pomiędzy sobą nie żarli! Ale nie, lepiej sortować, przez co zawsze znajdzie się ktoś, kto przekroczy próg dochodowy o 20 groszy i o wsparciu będzie mógł tylko pomarzyć.

2019.01.18 23:20:38

Justa

albo najniższa albo średnia... to dwie różne wartości są...

Ale masz rację - zmiana na "lepsze"...

2019.01.18 23:07:43

Jestem w związku partnerskim z moim chłopakiem gejem, dlaczego nas wyklucza się tego programu?

2019.01.18 21:24:57

oszustka i sutenerka Joanna B. otrzymuje z MOPR pensję 3000 zł ....za znęcanie się nad kilkunastoma dziećmi stłoczonymi na pryczach w melinie na ulicy Kossak 21/2