Akcja "Smog" - policja sprawdza spaliny. Strzeżcie się „kopciuchy"! [ZDJĘCIA]

red.Zaktualizowano 
Kopciuchy na drogach to prawdziwa plaga. Nie tylko autobusy i ciężarówki, czasem osobówki zostawiają za sobą taką smugę spalin, że nawet zamkniecie okna nie pomaga. Kierowcy za nimi po prostu się duszą. Policjanci ruchu drogowego w środę 16 stycznia prowadzą w całym kraju akcję kontrolno-prewencyjną „SMOG".

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Akcja "Smog". Policja w całym kraju sprawdza spaliny [ZDJĘCIA]

Jak informuje policja - Od porannych godzin na terenie całego kraju policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Stróże prawa za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin będą sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Działania potrwają do 22.00.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.01.18 14:12:15

Do spostrzeżenie.. gdybyś chodził do szkoły to wiedział tak dlaczego tak jest.

2019.01.18 09:42:56

Bida w kraju, czy kierowcy nawet tych miniDiselków mają wyczyścić atmosferę po wielkich pożarach i smogach ze spalonych wysypisk i nielegalnych magazynów importowanego badziewia???

Taki rozwój ma zależeć od "fachowców" co to zawsze idą pracować wg zasady "robota w ręce parzy, idę do P, W albo straży"!!!!!

A gdzie jest dotacja choćby 2000 zł (~500Euro), w porównaniu z tzw.zgniłym zachodem (3-4 tys.Euro) na zmiany samochodu np.wersji Duo (silnik elektro-gazowy)

2019.01.17 23:43:35

Piekarz winny ,powiesić kowala, dlaczego kowala ,bo kowali mamy dwóch ,a piekarza jednego .Trzeba znaleść winnego.

2019.01.17 23:40:56

a w rodzinie drogówki, inny w innym mieście zgnoi finansowo krewnego.I tak człowiek człowiekowi wilkiem

2019.01.17 22:54:33

Ta samochody ostro masz panie a latem nie ma smogu a samochody też jeżdżą ,Smog jest z palenia plastików papieru chińskich bótów itp:

2019.01.17 22:22:04

W okresie letnim jeżdżą samochody a smogu nie ma ,ot taka ciekawostka

2019.01.17 22:20:44

Dlaczego w okresie letnim nie ma smogu

2019.01.17 21:11:58

Jeżeli państwo pozwala sprowadzać złom który nie spełnia norm i kupują go ludzie których nie stać na utrzymanie nawet tego złomu,to nie ma się co dziwić że jest smog.Policja powinna rano patrolować parkingi przed blokami gdzie kierowcy mimo zakazu uruchamiają silniki na postoju przez kilknascie minut zanim ruszą.

2019.01.17 16:18:48

polta dali chińskie podeszwy a pózni smog

2019.01.17 00:39:11

niech dadzą części do starych aut i się zrobi układ paliwowy

2019.01.17 00:13:02

Może któryś dziennikarz zapyta o efekty tej niby akcji? Coś mi sie wydaje żę to kolejna wirtualna akcja policji.

2019.01.17 00:10:56

Na wsi tramwajków nima

2019.01.17 00:01:56

Zawiercie i okolice cisza i spokój 0 akcji

2019.01.16 21:29:16

Bardziej wskazana akcja DZIURY. Za naprawę zawieszenia nikt nie zwróci!

2019.01.16 21:23:50

lepiej zrezygnowac z wegla

2019.01.16 21:11:18

Nie stac na auto, to idziesz do kolektury ZTM, kupujesz miesięczny i jeździsz tramwajkiem.

2019.01.16 21:10:20

Mogliby jeszcze zabierać dowody rejestracyjne za oślepiające, chińskie ksenony, którymi buraki w suvach walą wieczorami po oczach!

2019.01.16 18:00:51

Standardowo jakość spalin powinna być sprawdzana podczas okresowych przeglądów technicznych. Taka jednorazowa akcja nic nie da.

2019.01.16 15:13:22

Niech dadzą zarobić to się kupi nowe auto i tyle ....

2019.01.16 13:36:33

Wystarczy przejechać się po uliczkach gdy są wystawiane śmieci, plastik i papier, wtedy widać kto pali śmieciami.

2019.01.16 12:44:15

O czym Wy mówicie, gdzie jaka policja. Po wodzisławskim powiecie przejechałem dzisiaj 260 km Jakoś żadnej policji nie widziałem. De. bili na drogach coraz więcej, nic poza tym.