Akcja "Smog". Policja w całym kraju sprawdza spaliny, strzeżcie się „kopciuchy"! [ZDJĘCIA]

red.Zaktualizowano 
Kopciuchy na drogach to prawdziwa plaga. Nie tylko autobusy i ciężarówki, czasem osobówki zostawiają za sobą taką smugę spalin, że nawet zamkniecie okna nie pomaga. Kierowcy za nimi po prostu się duszą. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą właśnie akcję kontrolno-prewencyjną „SMOG".

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Akcja "Smog". Policja w całym kraju sprawdza spaliny [ZDJĘCIA]

Jak informuje policja - Akcja rozpoczęła się o godz. 6.00 w środę 14 listopada. Mundurowi podczas prowadzonej akcji będą również reagować na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. W czasie działań policjanci będą również zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierowców obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz będą sprawdzać ich stan trzeźwości.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Działania potrwają do 22.00.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.01.18 00:17:19

Od 5 lat skutecznie redukujemy zadymienie silników spalinowych https://youtu.be/l3AUvlkTI6Q

2018.11.18 16:11:35

a co tam z L-4 panów

2018.11.18 10:40:09

Zamknąć granice kraju dla tirów z odpadami.Mieszkam 200m.od spalarni,od lat odpady były spalane,żadne służby w mieście nie reagowały na żadne zgłoszenia od lokatorów.Skutek kilka lokatorów w jednej klatce w bloku choruje na choroby nowotworowe,a inne już zmarły.Dalej setki tirów wjeżdża na zakład bez żadnej kontroli.

2018.11.15 18:28:58

Acc.CNN "a big step forward" to deal with traffic pollution would be to move away from cars that use diesel or gas and switch to electric vehicles, he said. Even in that case, there would be pollution created from tires and breaks the researcher added.

The British government also encourages such vehicles through grants of up to 4,500 pounds (US $5,800) to buy environmentally friendly cars.

2018.11.15 18:01:55

polszewia smogowa mierzi policyje a Norwid CK pisał:

policje tajne widne i dwupłciowe, przeciw komu się tak pojednały -

przeciwko kilku myślom co nie nowe....

Bogacze wyzyskują jak raniej bywało, albo gorzej bo z rodzin komuno-faszyzujących, to i jeździ biedna polska kierownica czym stać każdego

Poicję nasyłają bo im na 1stycznia 2019 obiecali każdemu 1 kabla więcej to gdzieś KASY braknie a z pustego i Salomon leje w próżne

2018.11.15 09:32:01

sposób na kopciuchy ? 1.zamknąć granicę z Niemiec na sprowadzanie takich samochodów

2. prowadzić kontrole na stacjach diagmostycznych i jeżeli diagnostyk

przepuści kopciucha powinien stracić licencję

3. samocvhody disle powyżej 10 lat wycofywać z eksploatacji

4. częstsze kontrole policji

5. prowadzić akcje uświadamiające w TV, szkołach w prasie

2018.11.15 09:27:39

jestem za(!). uważam że częste kontrole wyeliminują z naszych dróg "kopciuchy" wpychane nam za dużo kasy przez naszych "przyjaciół" z Zachodu

2018.11.15 09:05:52

A więc tak, akcja była i może eraz jakiś dziennikarz zapyta o efekty? Przemilczacie to? efektów brak! Leniwe darmozjady z policji nie rusza leniwych d.. z samochodów! I tak jest ze wszystkim na drogach! Tylko mówią co robić będą i na tym koniec pracy.

2018.11.15 08:38:37

Do anonima: dostaliśmy niedawno ofertę jakiejś prywatnej firmy odnośnie podłączenia do sieci CO: wychodzi jakieś "marne" 20 tysięcy od mieszkania (wariant bardzo optymistyczny, bo przecież w grę wchodzi rozwałka niemal całego mieszkania: kucie ścian pod rury oraz burzenie pieca kaflowego, który jest wmurowany w ścianę nośną). Nasze miasto dopłaca do czegoś takiego 1500 złotych. Już widzę, jak ludzie wytrzepują te tysiące z rękawów...

2018.11.15 08:33:29

Do mieszkańca: żeby było śmieszniej, Kopel ma teraz być szefem ZTM-u i zarządzać komunikacją miejską w całej metropolii :-). Oj, czarno widzę przyszłość zbiorkomu. Przy drodze do Chorzowa Starego nadal można zobaczyć nieczynne torowisko linii 12, a na nim nowy parking dla aut? Obrazek idealnie podsumowuje komunikację miejską w GOP.

2018.11.14 23:25:30

Dopóki Kotala będzie prezydentem Chorzowa to smog w mieście będzie coraz silniejszy. Już Kopel zaczął od likwidacji tramwaju wprowadzając w zmian kopcące autobusy ( a po co zlikwidował tramwaj 12 to już teraz wszyscy wiedzą) Kotala w swych działaniach jest jeszcze bardziej chamski bo każe na potęgę wycinać zdrowe drzewa i to nie tylko na ulicach naszego miasta ale także w naszym parku niszcząc po drodze wszystko. Gdzie jest obiecana obwodnica zamiast estakady biegnącej przez centrum Chorzowa, którą codziennie przejeżdża tysiące aut. Wolał wydać na Ruch miliony niż na dofinansowanie do likwidacji pieców węglowych ale przy każdej okazji wmawia mieszkańcom, że walczy ze smogiem.

2018.11.14 21:52:30

zamknąć kopalnie zabronic wydobycia węgla i ?? na rachunek za prąd bedzie zasuwał cały miesiąc Silniki diesla ? tylko buraki o IQ jamochłonu piszą podobne brednie Sporadycznie widać dziś kopcące diesle Ale OK - zabronić produkcji a za rok ceny w sklepach , przesyłek , usług wzrosną o ok 18% i zacznie sie :) WINNY RZĄD BO POZWALA NA PODWYŻKI CEN Stado owiec ma wyższe IQ od połowy tego narodu RAZEM wziętych

2018.11.14 19:42:17

Pierdolenie !!! W lato nie ma smogu, czyli auta w lato nie kopcą ??? Cała wina to piece,podłączcie włodarze ludzi do centralnego miejskiego i smog zniknie !

2018.11.14 19:33:54

Niech też przy okazji skontrolują składy wungla. Bo ci właściciele domków jednorodzinnych czasem nieświadomie kupują jakieś g... wciśnięte przez sprzedawcę, co koło prawdziwego wungla nawet nie leżało, a kopci przy paleniu jakby ktoś palił worek plastikowych butelek. Niech też zajmą się menelami, palącymi na potęgę stare opony, by wyjąć z nich kawałek druta i sprzedać za 2 złote. Ale smrodo-diesle też niech przy okazji sprawdzają.

2018.11.14 18:51:37

niech do cholery zamiast spaliny sprawdzać co jest absurdem niech lepiej zabiorą się za te dymy z kominów którymi nas trują mieszkańcy domów jednorodzinnych i większych

na ul. Majakowskiego budynki się łączą z blokami z ulicy Juranada i tu dopiero jest meksyk

okna ani drzwi balkonowych nie otworzysz bo trzeba w masce chodzić bo inaczej jesteś zatruty

pisaliśmy w tej sprawie do Urzędu Miasta no to przyszła super nowoczesna odpowiedź : KONTROLA W OSOBACH POLICJANTA I OSOBA Z URZĘDU NIE STWIERDZILI NIC PODEJRZANEGO CO BY MOGŁO WYTWARZAĆ SZKODLIWE DYMY !!!

AMEN

2018.11.14 18:20:22

To już nie grypa tylko wścieklizna ?

2018.11.14 17:23:30

Niech spierdalaja na L4

2018.11.14 16:26:15

To niech stano przy dworcach autobusowych i 90 %Nie wyjeżdża

2018.11.14 15:22:28

.... a my stare cieżarówki o nas nikt nie pomyśli....

2018.11.14 13:12:00

Hahaha kolejna wirtualna akcja nierobów policyjnych. Aż ciężko słuchać opowiadań, co oni to będą robili

2018.11.14 12:17:42

CODZIENNIE KONTROLUJCIE !!!!!! Bardzo dobrze !!!! Brawo !!! Codziennie na drodze widzę ogromne ilości kopcących diesli. TRAGEDIA !!!!!!!!!!!!!!

2018.11.14 12:14:53

ODEJSC OD WEGLA I POZAMYKAC KOPALNIE WEGLA KAMIENNEGO