Ale fury! Śląska policja dostała nowoczesne radiowozy przed szczytem klimatycznym w Katowicach [ZDJĘCIA]

RedakcjaZaktualizowano 
Śląska policja dostała 65 nowoczesnych radiowozów przed COP24. Są to samochody oznakowane, jak i nieoznakowane. Wśród nowych nabytków znajduje się m.in. Kia Stinger, która pierwszy raz zasili flotę polskiej Policji. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione w związku z potrzebami zabezpieczenia szczytu klimatycznego COP24. Po wydarzeniu odnowią zaplecze transportowe w katowickiej komendy wojewódzkiej.

W związku z odbywającym się w grudniu szczytem klimatycznym COP24, śląska policja otrzymała 65 nowych radiowozów. Pojazdy trafią bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ich koszt wyniósł ponad 7 mln złotych.

Na flotę skłąda się 12 radiowozów Volkswagen T6 w wersji patrolowej z nowym typem oznakowania oraz 5 nieoznakowanych aut marki Kia Sportage, 8 Kia Stinger, 10 Hyundai i20, 5 Mercedes Vito, 25 Opel Astra 5.

Zobaczcie jak prezentują się nowe radiowozy śląskiej policji - WIDEO:

Co ciekawe, auta Kia Stinger w polskiej Policji pojawią się po raz pierwszy, a 8 modeli trafi właśnie do Katowic. Po zabezpieczeniu szczytu klimatycznego maja one zastąpić w większości stare samochody.

Do tej pory policjanci odebrali 8 pojazdów, ale kolejne będą sukcesywnie dostarczane w najbliższych dniach. Pierwsze egzemplarze nowych aut mieli okazję osobiście przetestować Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz jego Zastępca nadinsp. Andrzej Szymczyk, którzy odwiedzili komendą w związku z odprawą kadry kierowniczej polskiej Policji przed COP24. Towarzyszył im szef śląskich policjantów nadinsp. Krzysztof Justyński.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.03.26 15:03:21

a gdzie nasza motoryzacja sie podziała parę lat po wojnie mieliśmy swoje auta a teraz ?? jak by nie obca motoryzacja to by jak w Wietnamie na rowerach śmigać musieli ci policjanci.

2018.12.08 13:30:34

ale fury....kijanki cyrk

2018.12.07 09:27:56

bo wrócili od lekarza rezydenta

2018.11.28 14:25:33

A dla czego teraz nie są na l4

2018.11.25 19:49:26

technologie złodziejstwa i wyzysku, każda część na korzyść producenta adobro właściciela nie liczy się byle płacił.Projektowaniu towarzyszy środek płatniczy ograniczający żywotność dla jego obrotu. Tyle jest warte dobro człowieka u producenta oszusta i złodzieja technologie złodziejstwa i wyzysku, każda część na korzyść producenta a dobro właściciela nie liczy się byle płacił.Projektowaniu towarzyszy środek płatniczy ograniczający żywotność dla jego obrotu. Tyle jest warte dobro człowieka u producenta oszusta i złodzieja

2018.11.25 19:04:33

To funkcjonariusze po podwżkach kupili sobie w koncu nowe auta??

2018.11.25 16:42:15

Radiowozów jak radiowozów ale za to bibuły na konfetti zostało jak na lekarstwo.

2018.11.25 15:30:48

Kiedyś jezdzili produktami rodzimej produkcji ale wszystko rozkradziono i zniszczono po 89r i by na piechatę lub na rowerach muszą kupować obce tez mi powód do dumy dumy z czego za prlu były Polskie radiowozy a teraz?

2018.11.25 14:26:12

Żal mi tych samochodów w rękach kierowców w mundurach bo na co dzień widzę ich niszczycielską eksploatację samochodów służbowych.Bo jak nie moje to nie muszę szanować.

2018.11.25 12:47:33

Wodzisławska policja ponad pół roku temu też, dostała nową "suszarke" i co z tego, skoro nie rusza leniwych d z samochodu żeby jej używać

2018.11.25 12:42:34

Stinger? Czy to ten egzemplarz Kia gdzie ramiona wycieraczek uderzają o maskę przy ich odchylaniu?....Hmmmm fajnie!

2018.11.25 12:10:13

Grunt to zrobić pokazowke

2018.11.25 09:39:37

starym radiowozem policjanci z V Komisariatu w Zabrzu Jacek C. i Jan B. wywieżli ucznia IV LO w Zabrzu na sprzedaż do BUR DELU na ulicy Roosevelta

2018.11.24 21:16:46

No i będzie czym wozić notabli do i z domu, zakupy ,imprezki itd... Przy okazji jak coś trafi to też ok!