Aluron Virtu Warta Zawiercie - SKRA Bełchatów 3:1 [ZDJĘCIA KIBICÓW]

PM
Aluron Virtu Warta Zawiercie z kolejnym zwycięstwem. Tym razem kibice Jurajskich Rycerzy mogli obejrzeć jak ich drużyna pokonuje Skrę Bełchatów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a MVP wybrany został Marcin Waliński. Zobaczcie zdjęcia kibiców.

Siatkarze Aluron Virtu Warta Zawiercie ponownie udowodnili, że potrafią zatrzymać Skrę Bełchatów. Po raz pierwszy udało im się to w poprzednim sezonie. Wtedy spotkanie z bełchatowianami skończyło się wynikiem 3:0. W sobotę, 24 listopada, udało im się ponownie pokonać Mistrzów Polski. Jurajscy Rycerze na spotkanie ze Skrą Bełchatów wyszli bez kompleksów. Od początku meczu zawiercianie straszyli swoich przeciwników bardzo mocną zagrywką. Skra Bełchatów miała z tego powodu ogromne problemy z przyjęciem. W pierwszej partii nie mogła także liczyć na Mariusza Wlazłego. Atakujący psuł sporo zagrywek i często nie kończył ataku. Kłopotów ze skutecznością nie miał Grzegorz Bociek, którego nie zatrzymywał nawet blok rywali. Punkty dokładali także Kamil Semeniuk i Marcin Waliński. Efekt? Błyskawicznie zbudowana sześciopunktowa przewaga (10:4). Ciężar gry próbował przejąć Milad Ebadipour, ale straty okazały się zbyt duże. Wysokie prowadzenie zmniejszyło koncentrację siatkarzy z Zawiercia. Skrze udało się dzięki temu obronić dwie piłki setowe. Skuteczny atak Grzegorza Boćka pozwolił Jurajskim Rycerzom na wygranie pierwszej partii (25:20).

Podobnie wyglądał przebieg drugiego seta. Skra wyszła na boisko mocno rozkojarzona przegraną w pierwszej odsłonie. Zdenerwowanie było widoczne w ich grze, która stała się chaotyczna. W uspokojeniu gry nie pomagała im mocna zagrywka, która odrzucała ich od siatki. Grzegorz Łomacz starał się grać więcej środkiem, ponieważ pojedyncze punkty zdobywał Karol Kłos. Nie wystarczyło to jednak do zmniejszenia strat (18:12). Set zakończył się wygraną gospodarzy (25:20).

Skra Bełchatów przebudziła się w trzeciej partii. Milad Ebadipour wzmocnił swoją zagrywkę. Dobrze zaczęły funkcjonować skrzydła przyjezdnych. Przebudził się także Mariusz Wlazły, który zaczął zdobywać kolejne punkty. W grze Jurajskich Rycerzy na moment coś się zacięło. Zaczęli popełniać błędy i pozwolili przeciwnikom odskoczyć na trzy punkty (11:8). W końcówce Aluron Virtu Warta Zawiercie zerwał się do walki. Zawiercianom udało się doprowadzić do wyrównania (23:23). Zadecydowała gra na przewagi, w której więcej "zimnej krwi" zachowali zawodnicy Skry. Set zakończył się ich wygraną bełchatowian 27:25.

Bełchatowianie poczuli, że mogą jeszcze odmienić losy tego spotkania. Udało im się zbudować dwupunktową przewagę (14:12). W sezonie wielokrotnie przekonywaliśmy się, że tak nieduża zaliczka może wystarczyć do wygrania seta. Skra zaczęła jednak popełniać błędy, roztrwoniła przewagę i pozwoliła przeciwnikom wyjść na prowadzenie (21:19). Dobrze spisywali się Kamil Semeniuk, który swoimi atakami zdobywał kolejne punkty. Dodatkowo z powrotem zaczął dobrze funkcjonować blok. Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrał czwartego seta (25:21) i cały mecz 3:1. MVP został Marcin Waliński.

Warto dodać, że Aluron Virtu Warta Zawiercie włączył się w akcję "Obudź się Karola!". W akcji zbierane są fundusze na rehabilitację 27-letniej Karoliny. Zawiercianka brała udział w wypadku samochodowym. Obrażenia były bardzo poważne i od kilku miesięcy jest w śpiączce. Czekają na nią dwie córeczki.

Klub Kibica na meczu zbierał dla niej dobrowolne datki. Zaangażowali się również siatkarze. Do 30 listopada wylicytować możemy koszulkę Michała Masnego z czasów jego gry w Jastrzębskim Węglu. Taichiro Koga przekazał natomiast koszulkę treningową reprezentacji Japonii.