Auchan sprzedaje "nerki" ze swastyką! Sieć sklepów nie wychwyciła nazistowskiego symbolu

TKZaktualizowano 
Auchan sprzedaje "nerki" ze swastyką - ten fakt został odnotowany przez przypadek, przez jedną z klientek, która zakupiła saszetkę z nazistowskim orłem w jednym z krakowskich sklepów sieci Auchan. Sprawa została nagłośniona przez "Gazetę Krakowską", natomiast Auchan poinformował o natychmiastowym wycofaniu produktu ze sklepowych półek w całej Polsce.

Auchan sprzedaje "nerki" ze swastyką

Sprawa nerek ze swastyką sprzedawanych w jednym z krakowskich sklepów sieci Auchan została dostrzeżona przez klientkę dopiero po kilku tygodniach jej użytkowania. Kiedy? W chwili, gdy położyła charakterystyczną saszetkę na stole w restauracji zauważyła pod spodem nazistowskiego orła ze swastyką - przytacza relację zbulwersowanej klientki "Gazeta Krakowska".

Po nagłośnieniu sprawy w lokalnych mediach Auchan zdecydował się o natychmiastowym wycofaniu kontrowersyjnych torebek ze sprzedaży. Jak się okazało:

  • faszystowski symbol znajdował się na co 10 produkcie,
  • sieć Auchan "nie wychwyciła tego błędu",
  • każdy, kto zakupił produkt może go zwrócić.

Auchan przeprasza i daje możliwość zwrotu produktu

Jak informuje rzeczniczka prasowa Auchan Polska, sprzedaż "nerek" ze swastyką, to sytuacja, która nie powinna mieść miejsca.

Zweryfikowaliśmy obecność tego produktu w naszych sklepach. Na pewno nie jest to produkt marki Auchan. Jak się okazało, polski dostawca, który sprzedał nam te saszetki, średnio na co dziesiątym produkcie umieścił symbol faszystowski. Niestety, nie byliśmy w stanie wychwycić tego błędu, stąd niedopatrzenie z naszej strony, za co przepraszamy. Absolutnie nie było naszą intencją wprowadzanie tego typu produktów do sprzedaży. - informuje rzeczniczka prasowa Auchan Polska - Dorota Patejko.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.07 19:41:00

Cześć wszystkim.



Nazywam się Dr Kate Adams, jestem frenologiem w szpitalach uniwersyteckich Bristol NHS Foundation Trust. Nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerek, a my zajmujemy się również kupowaniem i przeszczepianiem nerek za pomocą odpowiedniego dawcy. Znajdujemy się w Dubaju, Turcji, USA, Malezji. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub kupnem nerek, nie wahaj się skontaktować z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: kateadams946@hotmail.com



Mój Regard



Dr Kate Adams



Numer telefonu: 2348146161694



drkateadamsblog.wordpress.com

2019.04.07 15:00:17

@realista Zbieram monety, mam trochę srebrnuch reichsmarek z symbolem swastyki we wieńcu w szponach adlera. Czy mogę to zbierać i nabywać? Czy sprzedaż jest legalna? W końcu zawierają całe nazistowskie godło.

2019.04.06 02:54:01

Za leb producenta saszetek

2019.04.05 17:36:09

@ Gosc: Alez ja przeczytalem caly Twoj wpis. Wypowiadamy sie tutaj o umieszczeniu nazistowskiego godla (orzel plus swastyka ponizej-to widac na zdjeciach), a nie o samym znaku swastyki, ktory ma oryginalnie inna symbolike. Poblazanie w takich przypadkach moze doprowadzic do tego, ze za jakis czas ktos umiesci takie godlo moze na kurtce, moze na bejsbolowce, stanie sie to "cool" i "trendy", a stad juz tylko maly krok to przeinaczenia prawdziwej historii. I nie, nie jestem ani w PiS, ani w ONR ani w ogole w zadnym ugrupowaniu czy partii :) Mam nadzieje, ze polski producent "nerki" jest po prostu przypadkiem nieswiadomej glupoty, bo niestety poziom ignorancji naszego spoleczenstwa jest juz na to wystarczajaco wysoki. Pozdrawiam

2019.04.05 14:21:17

@realista Trzeba było przeczytać całość mojego wpisu. Sama swastyka a kontekst jej użycia i zawłaszczenie jej przez nazistów to dwie różne rzeczy. Pisałem o samej swastyce czym jest (nie wszyscy to wiedzą).

Co do obozów zagłady niemieckich nazistowskich to akurat najbardziej rażące jest to że w rocznicę wyzwolenia najwięcej gloryfikują to miejsce polscy neofaszyści, ONRy i tym podobne faszystowskie przystawki-bojówki do PiSu.

Akurat chciałbym żeby polskich neofaszystów w takim miejscu jak Oświęcim tego dnia nie było.

2019.04.04 17:16:37

@ Gosc: Widzisz jak jest umiejscowiona swastyka na tej "nerce"? Tak zebys zrozumial - za Wikipedia: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/06/Reichsadler_der_Deutsches_Reich_(1933–1945).svg/1280px-Reichsadler_der_Deutsches_Reich_(1933–1945).svg.png



To jest wg Ciebie "symbol religijny, obecny w większości kultur i religii świata"? Oprocz symbolu wazny jest takze kontekst w jakim jest umieszczony. Swastyka niestety zostala zawlaszczona przez niemiecka partie nazistowska, i tej swiadomosci nie zmieni sie tak latwo. Przez postawe taka jak Twoja bardzo latwo zafalszowac historie, chcialbys zeby Twoje wnuki uczyly sie o "polskich obozach koncentracyjnych"?



I cytujac paradoks klasyka: "Z historii uczymy sie tego, ze nie uczymy sie z historii".



Pozdrawiam

2019.04.04 14:37:36

Za wikipedią:



Swastyka (dewanagari स्वस्तिक, transliteracja svastika, transkrypcja swastika, 卐 lub 卍) – znak zazwyczaj w kształcie równoramiennego krzyża, o ramionach zagiętych pod kątem prostym. Nazwa svastika pochodzi z sanskrytu i oznacza „przynoszący szczęście” (svasti – powodzenie, pomyślność, od su – „dobry” i asti – „jest”, -ka sufiks rzeczownikowy).



Swastyka jest symbolem religijnym, obecnym w większości kultur i religii świata. Jako taki używana jest również w krajach Europy i obu Ameryk przez ruchy neopogańskie i rodzimowiercze, równolegle jednak wciąż funkcjonuje jako symbol neofaszystowski, przez co nadal jest powszechnie kojarzona z Adolfem Hitlerem i nazizmem[1]. W Azji natomiast jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.



Tylko idiota i nieuk widzi we wszystkim Niemców i nazizm.

Kościół katolicki duzo wcześniej wymordował dużo więcej istnień ludzkich niż Hitler i Stalin.

2019.04.04 07:13:53

www tex wami tez powinni zająć się prokuratorzy,zastanawia mnie tez jakiej marki macie samochody jak nie mieckie odwiezcie je na zlom

2019.04.03 11:15:05

Zawsze ci dyżurni Niemcy. Dla nieświadomych: Auchan nie jest niemiecki, swastyka też nie.

2019.04.03 10:50:43

Niemcy nam Polakom nie dają o sobie zapomnieć, przypominaja sie ciągle szajsowatym towarem do marketów, TO opinię wystawiaja Polakom, to nas pouczają o demokracji w naszej Ojczzyżnie,chaaaa, ludzie omijajcie MARKETY.

2019.04.03 10:16:48

Promowanie faszyzmu,czy komunizmu powinno byc karane surowo.Dyrekcja Auchan Polska powinna zostav przymusowo zabrana na wycieczke do obozu w Oswiecimiu.Koszulki z czegewara,czy czerwona gwiazda,powinny byc konfiskowane i niszczone na miejscu a ich posiadacze palowani.

2019.04.03 09:52:29

Swastyka to symbol stary jak świat. To że naziści zawlaszczyli go do swojej głupiej ideologii to nie znaczy że powinien zniknąć całkowicie.tyle lat po wojnie A nikt nadal nie chce odczarować tego symbolu i przywrócić mu należne miejsce.

2019.04.03 08:21:53

tu książki palą jak hitler tu symbole nazistowskie sprzedaja co sie w tej Polsce dzieje?

2019.04.02 16:44:06

A co z dostawca tej "nerki"? Tak po prostu mu sie upiecze? Czy propagowanie symboli faszystowskich nie jest wykroczeniem/przestepstwem? Czy Auchan bedzie w jakis sposob domagal sie ukarania dostawcy?

2019.04.02 14:53:25

Szkoda, że wycofali, kupiłbym taką z wielką chęcią.

2019.04.02 13:58:20

Reklama......nie zdążyłem buhahhahha

2019.04.02 13:53:44

To jeszcze prima aprilis ?

2019.04.02 12:52:07

Przygotowują Nas na ich symbole dzieki unii jesteśmy niemieckim landem