Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dąbrowskie Wodociągi zapoczątkowały nowy trend: woda z kranu na zawodach biegowych

Redakcja
Niemal 1500 biegaczy z wielu krajów stanęło na starcie dziesiątego jubileuszowego Półmaratonu Dąbrowskiego. W zawodach wzięły też udział Dąbrowskie Wodociągi, które po raz kolejny na trasie zainstalowały punkty poboru wody… z kranu. Nic dziwnego - jakość wody z kranu jest tak wysoka, że z powodzeniem zastępuje ona na ważnych zawodach wodę butelkowaną. Tym trendem podążają kolejne miasta: Poznań z maratonem, Racibórz ze sportowymi zawodami, zaś Dąbrowskie Wodociągi w zeszłym roku poszły o krok dalej i dostarczyły wodę po raz pierwszy na pustynny cross maraton.

W X Półmaratonie Dąbrowskim wystartowało razem z imprezami towarzyszącymi (Nordic Walking) ok. 1700 zawodników. Dąbrowskie Wodociągi zapewniły uczestnikom biegu oraz kibicom wodę do picia, która była podawana na starcie, w wyznaczonych miejscach na trasie oraz na mecie.

- Myślę, że jest to akurat jedna z dobrych wód. Nie trzeba tracić i wydawać pieniędzy w sklepie, skoro tutaj w kranach jest taka naturalna woda - mówił Marcin Zagórny, drugi na mecie Polak. Dodatkowo Dąbrowskie Wodociągi jako oficjalny partner imprezy zapewniły wszystkim uczestnikom bidony na wodę wielokrotnego użytku. X Półmaraton Dąbrowski wygrał z czasem 1:05:25 Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi:

- Jestem szczęśliwy. Trasa była bardzo trudna, ale udało się wygrać! - mówił na mecie zmęczony Kenijczyk.
Jedne z pierwszych poważnych zawodów, na których woda z kranu zastąpiła wodę z butelek, to organizowany dwa lata temu Półmaraton Dąbrowski:

- W ramach realizowanej przez nas kampanii wodociągowej „Piję wodę z kranu” zdecydowaliśmy razem z organizatorami, by jedynym oficjalnie podawanym napojem była woda wodociągowa. Akcja była strzałem w dziesiątkę. Wielu sportowców i kibiców nie mogło uwierzyć, że to ta sama woda, która płynie w domu po odkręceniu kurka - mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Takie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie wieloletnie inwestycje w sieć wodociągową:
- Pokonaliśmy długą drogę: modernizacja sieci, inwestycje we własne, głębinowe ujęcia, nowoczesne laboratorium, badające nawet smak i zapach wody. To wszystko spowodowało, że obecnie woda w Dąbrowie Górniczej niczym nie ustępuje tej w Austrii, Holandii czy Niemczech. A pod względem bezpieczeństwa może ją nawet przewyższać - dodaje Andrzej Malinowski.

Miesięcznie w Dąbrowskich Wodociągach wykonywanych jest ok. 1300 oznaczeń fizykochemicznych, mikrobiologicznych i sensorycznych:
- Wyniki badań jednoznacznie potwierdzają, że dąbrowska woda spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia - tłumaczy Katarzyna Skorek, Kierownik Laboratorium Dąbrowskich Wodociągów.

Woda z wodociągów: bezpieczna, zdrowa i tania

Dąbrowska woda jest przy tym nie tylko bezpieczna, ale też smaczna i zdrowa:
- Woda dostarczona na Półmaraton posiada ok. 460 mg/l składników mineralnych i pochodzi z ujęć głębinowych. To właśnie z nich pochodzi ponad 80 procent wody dostarczanej przez naszą firmę mieszkańcom. Jest ona pobierana z obszarów jurajskich ze studni głębinowych sięgających od 55 do 150 metrów pod ziemię. Dlatego jest tak bogata w składniki mineralne, m.in. wapń, magnez, potas czy sód - tłumaczy Aleksandra Konderak, Kierownik Działu Eksploatacji Wodociągów w Dąbrowskich Wodociągach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto