Grzechy, o których nie mieliście pojęcia. Z czego należy się wyspowiadać, a za co nie otrzymasz rozgrzeszenia? [LISTA GRZECHÓW]

JKZaktualizowano 
Grzechy, o których nie mieliście pojęcia. Czy na pewno wiecie, z czego należy się wyspowiadać w 2018 roku? KLIKNIJ I ZOBACZ DALEJ
Grzechy, o których nie mieliście pojęcia. Czy na pewno wiecie, z czego należy się wyspowiadać? Za jakie przewinienia nie otrzymacie rozgrzeszenia? Jakie są nowe grzechy, wprowadzone przez Penitencjarię Apostolską? Kliknij w galerię i sprawdź

Grzechy, o których nie mieliście pojęcia. Czy na pewno wiecie, z czego należy się wyspowiadać?

Powinnością każdego wiernego jest spowiedź. Sobór laterański IV w 1215 roku wprowadził przepisy, które funkcjonują po dzień dzisiejszy - obowiązek przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania przynajmniej raz w roku. Nie ze wszystkich grzechów jednak musimy spowiadać się w konfesjonale. Jakie z nich zostaną nam odpuszczone w akcie pokuty podczas mszy św.?

Jakie grzechy zostaną nam odpuszczone w spowiedzi powszechnej?

Na początku mszy świętej następuje moment powszechnego wyznania grzechów. Wtedy to każdy w duchu wyznaje grzechy powszednie, które odpuszcza zbiorowy akt pokuty. Pozostałe grzechy - ciężkie i śmiertelne - mogą zostać odpuszczone jedynie w sakramencie pokuty i pojednania. Kościół katolicki nie uznaje spowiedzi powszechnej z tych grzechów - możliwa jest ona tylko przy zagrożeniu życia, gdy nie ma sposobności wyznania indywidualnego. Z grzechami ciężkimi i śmiertelnymi musimy udać się więc do konfesjonału.

Jakie to są grzechy powszednie?

Do grzechów powszednich zalicza się wszystko to, co zostało uczynione bez świadomości czy złej woli. Jeśli zrobimy coś nienaumyślnie, czego szkodliwość jest znikoma, możemy uznać to za grzech powszedni. Nie ma szczegółowych wytycznych co do rozróżniania grzechów ciężkich od powszednich, należy zatem kierować się własnym sumieniem. Z czego więc musimy się wyspowiadać w konfesjonale?

Grzechy, o których nie mieliście pojęcia. Które z nich są ciężkie, a za które nie dostaniemy rozgrzeszenia?

Lista grzechów ciężkich z roku na rok jest coraz dłuższa. Są wśród nich takie, za które nie dostaniemy rozgrzeszenia. Niektóre z nich potrafią zadziwić - zwłaszcza te, które znalazły się na liście nowych grzechów wypuszczonej przez Penitencjarię Apostolską w kwietniu ubiegłego roku. Sprawdźcie, z czego należy się wyspowiadać idąc do spowiedzi, a za co nie dostaniemy rozgrzeszenia - GALERIA

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

polecane: Flesz: Koniec gorszego jedzeni, żywność w Polsce jak na zachodzie.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2018.12.25 13:10:43

niech czarni wpierw sami przestrzegaja tych przepisow a pozniej niech wymagaja od omamionych owieczek

2018.12.21 11:50:52

Drodzy Anonimy i inne . ta fala hejtu którą wylewacie świadczy właśnie o was i waszych problemach a nie o tych na których plujecie. Szczęść Boże.

2018.12.08 17:07:40

Niektóre te tzw. grzechy, to kwestia zwykłej przyzwoitości, ale niektóre są hmn...jajcarskie. Chyba słusznie zauważył mój moherowy znajomy, że mnie żaden akt apostazji nie jest potrzebny, bo sam wykluczyłem się z kościoła. To mi się podoba i tego będę się trzymał.

2018.12.02 12:11:48

Kiedy odpowiednie służby wypieprzą z Polski czarnych agentów watykańskiego wywiadu którzy od Mieszka I ogłupiają i okradają nasz kraj najpierw poprzez wcześniej popełniane morderstwa i grabieże a obecnie poprzez ogłupianie i manipulowanie ciemnotą jakimiś legendami o chrystusie i tym podobnymi bzdurami?

2018.12.02 01:14:41

Ksiądz to bydlak. Nic się z tym nie zrobi przy rządzie pis niestety. Lepsza zmiana nastąpi za rok, to dopiero księża zobaczą jak się żyje naprawdę

2018.12.01 22:08:22

który ksiądz zwali mi konia ustami

2018.12.01 21:50:03

Najpierw swoimi łapami grzebią dzieciom w majtkach a potem tymi samymi łapami podają komunikanty. Dobre - no nie?

2018.12.01 16:44:28

kto teraz chodzi do tych pedofili i pedałów a kto daje na tace ten spiera pedofili w kościele

2018.12.01 15:14:09

mam się spowiadać przed kimś, kto za drzwiami zakrystii molestuje ministrantów???

2018.12.01 14:58:07

Grzech okropny ! - głosowanie na PIS !

2018.12.01 14:29:53

Jako niewierzący z ciekawością przeczytałem polecany artykuł i doszedłem do wniosku, że Kościół w Polsce lekceważy i ignoruje zalecenia władzy zwierzchniej. By nie być gołosłownym, zacytuję fragment z komentowanego tekstu:



[cyt] Sobór laterański IV w 1215 roku wprowadził przepisy, które funkcjonują po dzień dzisiejszy - obowiązek przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania przynajmniej raz w roku. [/cyt]



Skoro jest obowiązek spowiedzi, a są tacy katolicy co do spowiedzi nie chodzą latami, i są nadal członkami Kościoła, to oznacza, że prawo kościelne można ignorować bez żadnych konsekwencji. Hulaj dusza, piekła nie ma!

2018.12.01 13:48:29

i z tego biorą się pedofile

2018.12.01 13:35:35

Z niczego nie "należy się spowiadać", co to za brednie? Jaka spowiedź? Przed kim? Z czego?

Trzeba mieć nieźle zj...bany beret żeby chodzić do jakichś facetów poprzebieranych w czarne sukienki i szeptać im jakieś mityczne "grzechy" wymyślone przez nich samych.

To niesamowite jak jedna czarna watykańska sekta potrafiła spustoszyć mózgi swoich fanów.....

2018.12.01 12:06:05

ministranci z kościoła w Zabrzu-Rokitnicy Bartek K. i Mateusz P. muszą się wyspowiadać ze stręczycielstwa, bo zmuszają zgwałconego kolegę z IV LO

2018.12.01 10:24:33

do czego to w Polsce dochodzi że księża ustalają z czego mamy się spowiadać - ciemnogród.średniowiecze.Spowiedż w pociagach.za niedługo kanarami w MZK będą księża i będą spowiadać gapowiczów.Na komendach policji pewnie będzie tak samo.W TVP wiadomości już za niedługo będą przekazywać księżą,Co za głupota

2018.11.30 22:58:21

czarni tez sie spowiadaja i dziela nadmiernym bogactwem czy je tylko pomnazaja,

2018.11.30 18:08:48

NAJWIĘKSZYM, NAJCIĘŻSZYM grzechem jest MARNOWANIE OKAZJI.

2018.11.30 17:31:59

Ja pitole, emeryci muszą się spowiadać z nadmiernego bogactwa, czyli wszyscy którzy mają więcej niż 1150zł.??

2018.11.30 17:00:06

Czyli wszystko co dobre jest grzechem. Worki na głowę i idźmy się modlić qurfa.

2018.11.30 16:55:42

Czy sex z własną ręką można uprawiać, czy to jest też grzech ??

2018.11.30 16:51:03

Kiedy będzie pielgrzymka do Watykanu? Muszę się wyspowiadać Ojcu Świętemu bo mam według tego artykułu same ciężkie grzechy. Normalnie aż się posrł..am ze strachu. No to w tym roku Święta Bożego Narodzenia będą nie ważne, bo mam ciężkie grzechy.