Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!

DWZaktualizowano 
Ile kosztuje wychowanie dziecka? Tyle co sportowy samochód? Budowa domu? Mamy odpowiedź! W materiale oparliśmy się na badaniach na zlecenie platformy MAM oraz danych Centrum im. Adama Smitha. Uśrednione kwoty różnią się w zależności od raportu, ale badacze zgadzają się w jednym – jest drogo.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.18 18:20:40

Chyba należałoby napisać utrzymanie...

2019.04.15 17:34:14

licealista i drugi syn 4 klasa podstawówki. Wydatki comiesięczne autobus miesięczny bilet 120 zł, angielski 4x35 zł= 140 zł (licealista), młodszy 4x25 zł=100 zł 95 zł szkółka z języka obcego. Fizyka 4 x 70 zł = 280 zł, Kieszonkowe (starszy na drobne wydatki około 50-100 zł miesięcznie), komórka abonament (starszy) 30 zł. To już jest 865 zł. Bez ubierania bez wyżywienia, wycieczek szkolnych, książek itp. rzeczy które to szacuję około 1200-1500 zł miesięcznie. Czyli Szczęście posiadania dwóch synów zawiera się w kwocie około 2.300 zł miesięcznie i jak widać skromnie i bez fajerwerków.

2019.04.09 16:39:41

Kaczyński debil wychowuje rzesze dzieci każde po pięćset i jest git

2019.04.03 12:44:51

Wszystko zalezy co rozumiemy i jak chcemy zyc.Przecietny pracownik nie majacy mieszkania,nie majacy samochodu,nie emigrujacy czyli godzacy sie z Polskim realizmem nie ma sam za co zyc,a co dopiero dziecko.

2019.03.28 14:04:32

Znam taka "mamunie" która alimenty traktuje jako "bonus" do jej przedsiębiorczego życia. Na dodatek alimenty płaci osoba wobec dziecka obca.

2019.03.27 00:18:46

Dzieci to nasz skarb. Jeśli autor sugeruje, ze dziecko jest kosztem, to niech przestanie jeść ... bo i tak z tego g..o będzie.

2019.03.25 17:54:13

no za ryzego to bylo,, tanio..

2019.03.06 20:20:19

Jeżeli już to utrzymanie dziecka kosztuje a nie wychowanie

2019.02.15 15:13:12

Tak ksieza maja wszystko za darmo palace,dzialki,kamienice itd oraz dzieci z ........

2019.01.16 23:57:28

TO NIECH ZOBACZĄ JAK SIĘ TRAKTUJE DZIECI W OKUPOWANEJ PALESTYNIE !!! TAM ŻYDZI MORDUJĄ TORTURUJĄ ZAMYKAJĄ W WIĘZIENIACH STRZELAJĄ DO DZIECI OD TYLE KOSZTUJE TAM WYCHOWANIE DZIECKA , I MAMY NIBY 21 WIEK A ŚWIAT PRZYMYKA OCZY NA TAKIE ZDZICZENIE ...:(

2019.01.15 18:42:09

PANI HELENA WINNA POWIADOMIĆ KSIĘDZA SZYDŁO.

KSIĘŻULEK MA WIĘCEJ WIEDZY TO POWINIEN UŚWIADOMIŁ MATKĘ.

ONA BEZ DOŚWIADCZENIA PO UKŁADACH JAK MOGŁA BYĆ SZEFEM WSZYSTKICH MINISTRÓW

2019.01.14 16:26:11

Od 3 lat moja córka oczekuje wyroku o rozwód i alimenty , sama od 6 lat wychowuje syna obecie13 letniego z najniższej krajowej pensji.500 nie dla niej,alimentów na dziecko nie pobiera.Proszę mi podpowiedzieć jak można przetrwać w tej sytuacji.

2019.01.11 18:05:14

Utrzymanie dziecka należy do obojga rodziców, przy czym rodzic nie sprawujący bezpośrednio wychowania z zasady powinien ponosić koszty wyższe niż połowa całkowitego kosztu, który realnie wynosi 2500 zł miesięcznie na dziecko w wieku szkolnym. Na ten koszt składa się całość, tj. wyżywienie, ubranie, prąd, gaz, opał, składki szkolne, wypoczynek letni i zimowy, potrzeby kulturalne i szereg innych wydatków, o których ktoś nawet nie pomyśli.

2019.01.07 14:11:29

Oczywiście że dziecko ma swoje potrzeby zależy to od jego wieku zdrowia itp. Ktoś wspomniał o alimentach więc muszę podjąć temat bo to bardzo różnie bywa a sprawiedliwości brak razi w oczy. Jeden ojciec płaci 400zl alimentów na 16- letnią córkę i matce wystarczy córka jest skronie ale ładnie i czysto ubrana a oboje zarabiają najniższą krajową. Drogi z ojców na 2-letnie dziecko płaci 500zl i także oboje zarabiają najniższą krajową z tym że ta matka ubiera dziecko jak małego dziada natomiast sama wygląda jak celebrytka. Uwielbia wyskoki na tańce w okolicznych miastach I męskie towarzystwo. Te kobiety to moje sąsiadki i wiem że pierwsza z matek naprawdę kocha swoją córkę a druga kocha pieniądze ojca i samą siebie bo ciągle jej mało. Nie wyda na to dzieciątko nawet połowy tych alimentów bo wszystko ma stare i za duże o 3 rozm. Taka jest prawda zanim staniecie w obronie "takiej" przyjrzyjcie się uważnie.

2019.01.07 13:03:46

Polska to dziadowski kraj ,lepiej nie mieć tu dzieci