Jak przeżyć na SOR? Poradnik pokłosiem ostatnich tragedii

(mp) (aga)Zaktualizowano 
Poradnik "Jak przeżyć na SOR-ze" zwraca uwagę na prawa, które przysługują pacjentowi. Jeśli spotykamy się z opryskliwością mamy prawo poprosić o drugą diagnozę. Jeśli to nie pomoże warto: zażądać odmowy na piśmie i wpisu do dokumentacji,zbierać nazwiska osób z którymi mamy do czynienia. Fundacja 1 czerwca przestrzega, że im bardziej kosztochłonny jest pacjent - tym bardziej niewygodne jest to dla szpitala. - Trzeba się nawzajem na SOR-e słuchać i współpracować z lekarzem. Trzeba o siebie walczyć - wyjaśnia autor poradnika i dodaje: - Dzwoni do mnie wiele osób i opowiada o innych tragicznych wydarzeniach z innych SOR-ów. Problem jest ogólnopolski. - mówi Piotr Piotrowski. Kliknij w kolejne zdjęcia i zobacz ten PORADNIK >>>Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jak przeżyć na SOR? To poradnik autorstwa Piotra Piotrowskiego, szefa Fundacji 1 czerwca, która walczy o prawa pacjenta. W świetle ostatnich tragedii - szczególnie na sosnowieckim, czy zawierciańskim SOR-ze - warto zapoznać się z treścią poradnika jak przeżyć na szpitalnym oddziale ratunkowym. Jak pisze jego autor: Ostatnie tragedie bardzo mną wstrząsnęły i chciałem przestrzec innych. Kliknij w "zobacz galerię" i przeczytaj ten PORADNIK.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.09 04:58:33

Czytając to nasuwa się tyle absurdów, że z wielką chęcią porozmawiałabym z twórcą, bo wielu rzeczy nie widzi, nie dostrzega i nie rozumie. Ponad to tłumaczy to sobie w bardzo dziwny sposób. Taki artykuł utrudnia życie pracownikom oraz pacjentom. nie polecam tego czytac, bo nie jest to obiektywne.

2019.04.08 18:22:18

Jestem Świętochłowiczanką ,starsza osobą i czasem zdarza mi się skorzystać z SOR w Świętochłowicach-Piaśnikach. Muszę pochwalić tą placówkę,jestem zawsze mile przyjmowana i odpowiednio leczona.Nigdy nie spotkałam się z jakimś przykrym incydentem i tą drogą dziękuję wszystkim lekarzom i pielęgniarkom ,którzy mnie serdecznie przyjęli i bardzo mi pomogli.

2019.04.06 22:09:41

Do eli, kolejne tłumaczenie elu czasem wystarczy być człowiekiem, system systemem i nie wszystko można tłumaczyć systemem . W ujawnionych przypadkach lekarze chodzili, przechodzili, czyli byli jak w Sosnowcu i w większości przypadków, w Zawierciu stwierdzono,że kobieta pijana a nie była pijana, gdzie indziej nie zrobiono prześwietlenia brzucha, bo niestrawność, lekarzom się nie chce wydają opinię patrząc i bawią się we wróżki...zwyczajnie się nie chce, po co te oddziały? a ile jest takich przypadków gdzie bliscy rodzin zmarli. Rodziny pogrążone w żałobie nie nagłaśniają sprawy, bo nie mają siły, czasu...ile jest, ile było takich przypadków, nie każdy jest przebojowy, żeby narobić szumu, nie każdy idzie na Sor z kimś od poradnik mądrego! a ilu ludzi jest samotnych, nie ma iść z kimś , nie ma świadka, nie wzywa rodziny jest skromny... nie chce robić rodzinie problemu, mieszka sam ilu jest , nie zliczona liczba... pewnie umierają bez świadków....

2019.04.06 21:54:28

Nie bójcie się Szpitala? dobre, boję się i będę się bać do końca mojego życia! i w miarę możliwości będę omijać szerokim łukiem, po tym jak doktor Majcher powiedział, że jestem bez serca, bo oddałam tam mojego bliskiego a to nie była moja decyzja tylko lekarza ale trauma mi została i będzie już do końca moich dni, czuję się winna śmierci bliskiego, bo chcąc mu pomóc-zaszkodziłam szukając właśnie pomocy, przypadkiem trafił do Umieralni w Dąbrowie Górniczej na Oddziale Wewnętrznym. Najchętniej to odebrałabym sobie życie, ale jest to niezgodne z moją wiarą i nie mogłabym zrobić tego moim bliskim, kto był w podobnej sytuacji zrozumie, dla mnie Szpital zwłaszcza w Dąbrowie Górniczej to samo zło.

2019.04.06 19:17:41

Szanowni Państwo!

Szanowne Media!

Informuję, że zgłoszone zdarzenie nie zaistniało, gdyż nie było możliwe !

Przeprowadzone drobiazgowe kontrole (Urzędu Marszałkowskiego i NFZ) w tym wizje lokalne oraz analiza pełnej dokumentacji ikonograficznej wykazały inne tło zdarzenia, czyli przyczynę rozpętania i skierowania na nasz Szpital winy za stan pozostawionej samotnie w domu schorowanej staruszki. Odpowiedzi na to pytanie udzieli już Prokuratura.

Drodzy Państwo nie bójcie się Szpitali bo mimo preparowania sensacyjnych wiadomości wstępnych nikt potem nie dementuje zakończenia spraw jak i ocen niezależnych, wyjątkowo surowych kontroli.

2019.04.06 15:48:24

Z nachor lepszy niż lekarz

2019.04.06 10:40:44

SOR czyli SORTOWNIA

2019.04.06 08:12:58

Punkt widzenia Warszawy jest taki "drugi sort "niech zdycha a my mamy swoje wojskowe szpitale na zawołanie lub na wydany rozkaz.

2019.04.05 22:55:27

Rudy ma rację. Służba zdrowia zrujnowana przez Pis , przez Radziwiłła szczególnie . Za mało lekarzy, pielęgniarek za to jest na kapelanów . Skoro na SOR-ze jest jeden lekarz, jedna pielęgniarka to jak mają udzielić szybko pomocy ? Nie dać Rydzykowi a doinwestować służbę zdrowia .

2019.04.05 21:49:17

Rudy, zastanów się co piszesz ! Myśmy zaczynali pracę za parę groszy, a po 40 latach pracy emerytura nie głodowa ale nie pozwalająca na korzystanie z rehabilitacji prywatnej, bo na państwową czeka się zbyt długo i to nie wina rządu ale gospodarzy miast, którzy tak jak np. w Chorzowie połączyli kilka szpitali w jeden, zatrudnili dyrektora szpitala, który o jego prowadzeniu nie ma pojęcia ale za to b. dobrze wykonuje polecenia prezydenta miasta ; w haniebny sposób pozbyli się dyrektora szpitala dziecięcego, który był świetnym fachowcem, dobrym managerem ale z wykonywaniem sprzecznych poleceń prezydenta miasta było już nie tak dobrze. Nie wspomnę już o pracownikach urzędu, którzy z powodu choroby zostali pozbawieni jedynego źródła utrzymania. Nauczyciele przesadzają z podwyżkami , tak mało nie zarabiają, a skomlą jakby pracowali za darmo. Nie widzą, czy nie chcą widzieć, ze są manipulowani? Jak można mówić o strajku w przededniu matur? Nauczyciele nie powinni strajkować !!!

2019.04.05 21:38:13

Omijać jak zarazę SOR w górniczym Sosnowiec!!! Wiem co pisze!

2019.04.05 19:29:52

Idiotyzm. Jest za mało personelu. Państwo nie chce płacić godnie i nie ma chętnych do pracy. Ten personel który jest jest przemęczony. Powinni mieć przywileje jak nauczyciele za swoją pracę W służbie zdrowia będzie tylko gorzej. Wzrasta liczba starszych i chorych A pielęgniarek i lekarzy nie przybywa. Dopóki nie będzie dobrych pensji które przyciągną do nauki i potem pracy nowy narybek dopóty nic się nie zmieni na lepsze. Będzie tylko gorzej