Jednorazowe bicie nie będzie przemocą domową? Kontrowersyjny projekt zmian w ustawie, premier interweniuje

mjZaktualizowano 
Ostatniego dnia grudnia na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jego wnioskodawcą była Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Nowela zmienia m.in. tytuł ustawy z „przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie" na „przeciwdziałaniu przemocy domowej". Jednak nie to w projekcie jest najważniejsze. Znajdują się tam dwie inne kontrowersyjne propozycje zmian. Konkretnie chodzi o założenia dotyczące Niebieskiej Karty oraz definiowania przemocy domowej. arc. /123rf
31 grudnia na stronie Centrum Legislacyjnego Rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. W tej sprawie interweniował właśnie premier Morawiecki. Sprawdź, co dokładnie zakładała nowelizacja - kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.01.03 21:39:58

dlatego Katarzyna Malinowska została skreślona z listy studentów medycyny w Zabrzu

2019.01.03 16:31:13

alojz ciebie dokladnie pogięło czy ty chcesz żeby kabiet byly bite ?Pis chce ze raz kobieta dostanie lanie to nic takiego.chcesz tego?za chwile dojdzie ze mozna bedzie komuś wpieprzyć raz bezkarnie.Tego chcesz?

2019.01.03 13:18:58

pełowskie gnidy znowu w ntarciu

2019.01.03 12:35:14

No to już zawsze żona będzie dobrze gotować... Nie odważę się inaczej stwierdzić.

2019.01.03 12:03:41

Ruchalska po ryju dostaje raz na rok

2019.01.02 20:48:35

I dobże jak nie jebne w pysk to kruf na pole nawet nie wywlece. Tako gospodyni. Karty niebieskie se powymyslaly. Ino w polu nima komu robic.

2019.01.02 20:23:08

Haha! Żałosne to lecz wypada się tylko śmiać...

2019.01.02 19:49:24

studentka medycyny z Zabrza PRZEBIŁA uczniowi RĘKĘ GWOŻDZIEM i zmusza go do prostytucji w akademikach na ulicy Jordana 19 w Zabrzu-Rokitnicy

2019.01.02 19:08:06

To nowy pomysł DURNEJ ZMIANY !

2019.01.02 17:34:18

Pisowskie oszołomy naprawdę nie mają co robić, tylko zajmują się takimi bzdetami. Co by tu jeszcze sp.....artolić?

2019.01.02 15:36:58

Czyli drugiej okazji nie będzie, więc napierdol ją do upadłego, tak aby utkwiło w głowie na zawsze :)

2019.01.02 15:21:33

Dobra zmiana, przecież rodzina jest święta i brudów na zewnątrz nie nie wywleka.

2019.01.02 15:08:46

Dziwnie że w ogóle ktoś nad tym myśli i marnuje nasze pieniądze po co wogle ktoś nad tym " pracuje "