Mama 4 plus: Kiedy emerytury dla matek z czwórką dzieci wejdą w życie?

mjZaktualizowano 
Tzw. matczyne emerytury mają objąć ponad 80 tysięcy osób. Przysługiwać będą matkom, które urodziły i wychowały co najmniej czwórkę dzieci i skończyły 60 lat. Ale ustawa o emeryturach dla matek obejmuje również ojców, którzy samotnie wychowywali czwórkę dzieci. Poznaj szczegóły projekty ustawy o emeryturach dla matek resortu pracy, rodziny i polityki społecznej. Kiedy dokładnie wejdą w życie tzw. matczyne emerytury? Ile pieniędzy dostaną rodzice? Czytaj dalej > > >
Mama 4 plus, czyli emerytury dla matek z czwórką dzieci to ustawa, która ma poprawić sytuację kobiet wychowujących dzieci. Rząd przyjął projekt ustawy, ale na wprowadzenie przepisów będzie trzeba poczekać. Kiedy dokładnie wejdą w życie tzw. matczyne emerytury i ile będą wynosiły? Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.01.28 09:08:09

Najbardziej pro-społeczna władza od 1918 roku.

2019.01.27 20:13:00

Bardzo dobrze.Im więcej Polaków tym silniejsza POLSKA ale patologia z peło i innych zboczenców tęczowych tego nie rozumie.Powinno już być nas 50 milionów ale sowiecka swołocz narzuciła prawo aborcji i morduje się dzieciaki do tej pory.

2019.01.27 09:52:59

Radny naszego miasta dostaje 1200 zł na miesiąc, za co ? - nieraz za (dosłownie) pół godziny obrad na miesiąc. Tak Polska na pewno upadnie.

2019.01.26 12:14:30

Nowoczesny ? Gdzie te darmowe leki ??

2019.01.26 10:53:24

Rząd wspiera leni i patologie. To jest absurd żeby rozdawać emerytury od 4 porodu. Ciekawi mnie co jeszcze absurdalnego wymyślą... Praca kształci i czyni człowieka wolnym

2019.01.26 09:59:47

Nie głosujcie na ten durny PIS, który wspiera i kupuje sobie patologię za nasze wspólne pieniądze !

2019.01.25 20:37:18

U nas w markecie wszyscy chcemy pracowac do 70 tki.Bo my cenimy sobie kontakt z klientem.A wolne niedziele uwazamy za czas stracony.

2019.01.25 20:27:17

Jak można dać emeryturę niewiele niższą od osoby która odprowadzała składki przez 30 lat to nienormalne

2019.01.25 20:07:23

Zabrac 500 plus zabrac wyprawki przywrocic poprzedni wiek emerytalny zabrac darmowe lekarstwa dla seniorow zmniejszyc place minimalna otworzyc markety w niedziele .Niech juz wroci te PO .

2019.01.25 17:49:55

a jedynacy będą kiedyś to wszystko spłacac

2019.01.25 17:01:11

Pisiory dbają tylko o patologię, która z mopsu potrafi wyciągnąć dużo więcej niż osoba ciężko pracująca na etacie! Chory rząd! Potrafią też tylko sortować ludzi i podburzać jednych przeciwko innym! W czym taka PRACUJĄCA matka dwójki i trójki dzieci jest gorsza od leżącej całymi dniami do góry d... matką czwórki dzieci?!? Oby kiedyś ludzie wywieźli ich na taczkach!

2019.01.25 16:58:05

UWAGA: Oszust olx z Cieszyna (prawdopodobnie samorządowiec o imieniu Julian), jego nr tel. 792432238 - umawia się z klientami i się nie stawia narażając innych na koszty. Sprawdź, czy masz go w kontaktach???

2019.01.25 13:58:10

Czy i jak będzie weryfikowane wyrażenie :emerytura należna po urodzeniu i wychowaniu czworga dzieci . Urodzenie łatwo zweryfikować a wychowanie ? Czy dzieci które są już dorosłe a nie pracują , nie płacą podatków , siedzą np w więzieniu na koszt podatników, dzieci wychowane w domach dziecka na koszt Państwa całe życie lub częściowo , dzieci które np wyjechały za granice i też nie płacą podatków, dzieci które nie żyją /bo tak też może niestety być / też uprawniaja matki do emerytury ?

Czy JA muszę na to płacić ?

2019.01.25 13:50:36

teeesiu, a kto na rozdawnictwo pracuje ?Skąd rząd ma pieniądze ? Od tych co pracują i płacą podatki !!! A daje nierobom.Znane są przypadki że ca e rodziny żyją od lat z zasiłków, dodatków na mieszkania, na opał, na czynsz a teraz jeszcze doszło 500 i emerytury za rodzenie. To jest antyspołeczne . Matka po odchowaniu dzieci do kilkunastu lat jest w wieku po 40 .Do 60 może na emeryturę sama popracować .Ewentualnie rząd powinien dać takim matkom emeryture mimo nie wypracowania pełnych 20 lat . A lat promuje lenistwo a zwlacza pracowitość i uczciwość .

2019.01.25 10:40:56

Najbardziej pro-społeczna władza od 1918 roku.

2019.01.25 10:38:58

Do wrrnn wszędzie tak jest, otwórz oczy. Ludzie którzy uczciwie pracują nie dostają nic nawet na 1 wsze dziecko. Policz sobie dwoje pracujących rodziców z jednym dzieckiem choćby zarabiali najniższa krajowa nie dostaną nic bo dochód I'm przekracza 600 zl, samotna matka z jednym dzieckiem pracująca zarabiająca najniższa krajowa , nie dostanie nic bo do dochodu doliczaja alimenty i próg zostaje przekroczony. Matka 4 dzieci z 500 ma 2000 zł, z rodzinnego ok 400 zł, dzieci mają opłacane w szkole obiady, do kina teatru czy na basen idą za grosze lub za free bo karta dużej rodziny, a nie wspomniałam o alimentach na każde dziecko choćby najniższe po 400 zł daje 1600 zł, daje to dochód ponad 4000 za free z moich min pieniędzy, chcesz coś jeszcze dodać?

2019.01.25 05:20:45

Ten program powinien obejmować 3 dzieci, to też wyczyn

2019.01.25 01:24:01

Joanna Budka dostaje z MOPR w Zabrzu po 4000 zł na każde dziecko, które trzyma na pryczach w melinie na ulicy Kossaka 21/2 w Zabrzu-Biskupicach

2019.01.24 22:02:44

A te matki co miały dwoje lub troje dzieci i pracowały nie ich nie wychowywała?

2019.01.24 21:10:50

Madko ruchliwa, znaczy jebliwa,

Nie rżnij się pijana, bo dzieci narobisz a one jeść chcą z rana,

Ja nie masz mamony, to dobrze radzę zamiast wódki, kup kondony...

2019.01.24 20:37:17

Matko boska chroń naród przed głupotą władzy.

2019.01.24 20:15:46

a po co ; Po opisie twoich obrazen to chyba pracujesz jako kaskader.

2019.01.24 19:56:02

Apeluje do MOPSU:

Tylko nie dawajcie tego świadczenia młodej pani z Wysoki co ma trójkę dzieci dwoje chłopców i dziewczynka. Każde z innym panem. To jest patologia i młodociani bandyci. Żadnych świadczeń dla tej rodziny tylko kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola z MoPsu

2019.01.24 19:30:58

"Kocham dzieci"

Tylko że kto kurwa robi sobie czwórkę bachorów i nie ma stałego partnera? bo chyba tylko patologia albo konkubinat udający że nie może pracować, tak przy okazji "pujdzie" piszę się przez "ó" zamknięte... widać jacy ludzie piszą te komentarze.

Ja jestem całkowicie przeciwny takim programom, zapierdalam dziennie w robocie jak pojebany, nadgodziny, święta, połamane ręce i poskręcane nadgarstki... zwyrodnienie kręgosłupa i zero jakiejkolwiek pomocy, gdzie to dzięki mnie i milionom innych takich osób te darmozjady mogą się utrzymywać, nie korzystam z żadnych świadczeń bo i tak mi nie przysługują, jak sobie teraz pomyślę że ZUS kazał mi spierdalać z odszkodowaniem a ja zapierdalam za takich ludzi to mnie szlag strzela, co roku wyjeżdżam za granicę i w tym roku chyba pomyślę nad przeprowadzką na stałe... bo aż się sam nóż w kieszeni otwiera.

Pisał chłopak, wiek 25 lat, dziękuję i dobranoc.

I niech mnie nikt teraz nie upomina o zachowaniu kultury, bo i tak mam to gdzieś przy wyrażaniu mojej opinii.

2019.01.24 18:08:50

Do ada:) Ponad poltora miliona swiadczen 500 plus jest wyplacane na pierwsze dziecko z tytulu wysokosci dochodu.Nie wiem gdzie ty mieszkasz ze ino zyja tam z mopsu za 500 plus i maja dzieci kazde z innym.