Nauczyciele protestują... a ile rzeczywiście zarabiają? Zapytaliśmy ich!

RedakcjaZaktualizowano 
Strajk nauczycieli 2019. Już wkrótce czeka nas, najprawdopodobniej największy od wielu już lat protest nauczyli. Walka jest o podwyżki. A ile tak naprawdę zarabiają belfrowie? Zapytaliśmy ich. Mamy dla Was informacje o zarobkach nauczycieli z miast woj. śląskiego - z różnym stażem pracy i doświadczeniem. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź 38 pensji, które ujawnili nauczyciele. Kwoty zarobków podajemy brutto [od najniższej, do najwyższej].

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.18 23:27:22

Ale tu pistrolli pelno

2019.04.18 21:40:26

Nauczyciele mogą strajkować bo to państwowa posada ale inne zawody już nie bo zaraz zwalniają i co źle wam.Zmień zawód jak inni to robią skoro mało zarabiasz, życie to nie bajka.

2019.04.18 14:59:09

Jasne, tluczecie ten sam materiał od lat. Co roku inne podręczniki, darmowe wycieczki, wolne święta, wakacje... Mało wam? 25g pracy nie będzie po 1godz dziennie czytelni to i tak nie pełnego etatu 40g. Taka kasa za 25 g z przerwami.

2019.04.18 07:45:36

Zmanipulowani jesteście przez media. Pracuję w przedszkolu mam 25 godzin dydaktycznych i nieokreślona czyt. Ile wlezie ilość godzin na przygotowanie zajęć, dokumentację ( w tym dla dzieci z orzeczeniami, ci w temacie wiedzą o co chodzi). Zarobki są za małe, więc strajkuje. A pracy nie zmienię, bo ją lubię. Odczepcie się od kas, a pampersy to gościu oducz swoje dzieci w wieku 3 lat bo to wstyd.

2019.04.15 07:35:25

CZY KTOŚ SŁYSZAŁ O WYPADKU ŚMIERTELNYM NAUCZYCIELA W CZASIE GODZIN PRACY?????

2019.04.14 18:32:42

Szanowni nauczyciele jeżeli za mało zarabiacie w szkołach to możecie sobie kupić pampersy i wio na kasę do marketu.

2019.04.12 01:37:06

Moje dzieci sa w wieku szkolnym,place podatki ,wiec argument ze ktos sie lituje i uczy moje dzieci mnie wku.,.... Otrzymuje za to pieniadze.Jak nie pasuje to do fabryki na nocki .....mnie za 5 nocek wychodzi cale 80zl dodatku na reke.Za miesiac mam tyle co mlody nauczyciel po szklole.Przywilejow i trzynastek tez nie ma .Skonczylem szkole srednia ,wiec argument ze sie ktos uczyl znowu mnie......jak wyzej...za co sa pieniadze,za nauke czy za prace ,bo jak za nauke to tylko czekac kiedy bedzie strajk uczniow.Kolejna szczegolna kasta,,,jak wam zle to prosze sie przekwalifikowac,jestescie zdolni,,,wyuczeni.....tylko czy cos potraficie w PRAWDZIWYM zyciu??????

2019.04.11 16:51:36

W poprzedniej Karcie nauczyciela pensum wynosiło 26 godzin (teraz 18). Dzięki waszemu strajkowi wielu ludziom otworzyły się oczy na wasze niby mizerne zarobki. Pokażcie PIT za 2018 r.-to wtedy okaże się jakie z was bidulki.

2019.04.11 08:18:24

Nie udało sie udaremnic egzaminu, towarzyszu Broniarz, zawiedliście!!

2019.04.10 16:48:49

Jeśli ktoś zazdrości nauczycielom niech spróbuje tak popracować. Jak to jest wie tylko sam nauczyciel i jego rodzina.

2019.04.10 16:37:03

Ludzie,. co z was za rodzice? Oddajecie wasze przemądre, genialne dzieciaczki do szkoły, do tych nieudaczników nauczycieli? Pokarzcie klasę i uczcie wasze genialne dzieciaczki sami , w domu. Bo strach je oddawać tym nieudacznikom, którzy sami nic nie potrafią, pastwią się nad dziećmi wymagając nauki i odrabiania zadań domowych a i nie pozwalają podczas lekcji grać na telefonie. MASAKRA. Pokażcie im gdzie ich miejsce w szeregu, a i chcą więcej zarabiać, niech pracują za darmo, bo mają tak dużo wolnego.

2019.04.09 17:01:38

Belfry myślą że są pempkiem świata i tylko oni muszą zarabiać godnie za 18 godzin tygodniowo.Zawsze można zmienić zawód na kasjerkę w super markecie.Ten strajk to pokazanie uczniom jak można wyłudzić pieniądze za nic nie robienie.,od społeczeństwa.

2019.04.07 22:47:21

Każdy by chciał podwyżkę :) Dać im tą podwyżkę, tylko podwyższyć czas pracy co najmniej do 40godzin tygodniowo, 26 dni urlopu i tyle.Ludzie pracują w bardziej odpowiedzialnych zawodach po 10,a nawet i 16 h i nie narzekają. tak jak oni.Uważają,że tylko oni są wykształceni.Teraz mamy takie czasy.,że szkołę można sobie wsadzić w cztery litery, teraz liczy się fach w ręku a nie wykształcenie. Teraz prawie każdy człowiek ma wykształcenie wyższe i zapierdziel fizycznie bo tam jest lepsza kasa.

2019.04.07 19:45:36

Strajkujcie bardzo proszę. Wkoncu demokracja w PL. Pytam tylko kto zwróci mi 20% jak pójdę na zasiłek opiekuńczy bo chciałam pracować w innym zawodzie. Kto nadrobi moje zaległości? Można było wybrać inną formę strajku. Odstąpić od nauczania a poprostu być. I faktem jest że ludzie są przeciwko wam ale to okaże się już na dniach.

2019.04.07 19:19:03

Nauczyciele mają za dobrze, nikt pracujący nie ma tyle wolnego co oni, ale jeśli im nie odpowiada zawód nauczyciela to do łopaty niech idą.

Naprawdę paranoję z tymi nauczycielami co w większości uczniami nie interesują się a z rodzicami rozmawiać nie potrafią....

Nie popieram strajku nauczycieli !

2019.04.06 18:55:27

po waszych wpisach widać pogardę do nauczycieli-dlaczego nie uczyliscie się? mogliście też uczyć dzieci ale was na to nie stać

2019.03.31 19:40:47

Nauczyciele olewają uczniów i ich egzaminy! W pózniejszym terminie uczniowie oleją nauczycieli i zbojkotują wyznaczony pózniejszy termin egzaminów i nie przystąpią do niego.

2019.03.31 15:51:24

Powinni zglosic oprocz 1000 podwyzki jeszcze inne postulaty .Wolny kwiecien i pazdziernik i obowiazkowe platne korepetycje udzielane swoim uczniom podczas godzin pracy.Do tego jeszcze coroczna zielona szkola na koszt podatnika moze byc w maju.

2019.03.31 15:05:12

PONIEWAŻ PRACUJE TYLKO 3 GODZINY TYGODNIOWO I TYLE MA .

2019.03.31 12:25:41

Czy wiecie o tym, że strajkujący nauczyciele w Zawierciu będą mieli potrącone po ponad 700 zł za ewentualny tygodniowy udział w ogólnokrajowym strajku ??? Walczą o godne życie swoich rodzin i za to zostaną ukarani !!!

2019.03.31 08:28:41

@ela - budowlańcy mają o wiele cięższą i odpowiedzialną pracę niż nauczyciele , nie wspominając o pilotach samolotów pasażerskich czy kontrolerach ruchu lotniczego - zwłaszcza tym ostatnim niech się nauczyciele poskarżą na "ciężką i stresującą" pracę. Ale jak to ktoś niżej napisał - poszli tam tylko dla kasy i 3/4 roku wolnego.Co się dziwić , skoro gro z nich jest po "maturze Giertycha" i studiach skończonych na tzw. "pandę" - czyli prosili wykładowcę o 3 , mówiąc "pan da 3". Przychodzi potem taki do pracy a sam w d... był , g... widział i ch... wie.

2019.03.30 22:26:14

Do pajac : prezes Kaczyński ma 7,5 tys emerytury i dietę ponad 15 tys. a na posiedzenia Sejmu przychodzi albo nie .To nie jest pajac ? A ile zarabia Duda Piotr vel Kacperek Bałtyk ? Więcej jakbyś chciał wiedzieć . I siedzi cicho a przystawka Pisu . Nauczyciele nie odpuszczajcie . Pis daje tym co mogą ma nich głosowa i jest ich dużo .Nauczycielom nie chcą dać tak jak nie dali biednym , mało roszczeniowym niepełnosprawnym bo jest ich tylko kilkadziesiąt tysięcy . A beneficjentów 500 i emerytów jest wiele milionów .

2019.03.30 14:16:17

Branie dzieci jako zakladnikow to po prostu szczyt tchorzostwa.Nie ma przyzwolenia na takie zachowanie .Nie bedzie swiadectw ,egzaminow matur to rodzice beda skladac pozwy do sadow na konkretne osoby.Prawnik sie ucieszy sprawa prosta kto odpowiada za promocje danego ucznia do nastepnej klasy.Dzieci ni sa towarem w sklepie ktory na czas strajku moze polezec na polce.

2019.03.30 07:32:52

Moja przyjaciółka pracuje jako nauczycielka w specjalnej szkole (zawodówka)... zarabia 3500 za 16 h tygodniowo czyli jakieś ponad 50 zł na godzinę mało???

2019.03.29 23:59:14

Do "Gość" - nie oglądam telewizji pisowskiej ani peowskiej, ale znam takich "ciężko pracujących" nauczycieli jak ty. W tym tygodniu pracowałaś 38 godzin? Chcesz za to jakiś medal? Inni pracują 40 godzin tygodniowo i nie oczekują oklasków.

Ile godzin będziesz pracować w nadchodzącym tygodniu? Też 38 czy będziesz odbierać "nadgodziny" z tego tygodnia?

Napisz jeszcze ile godzin spędzasz w pracy od końca czerwca do 1 września - ciemny naród chciałby to wiedzieć.

Zarabiasz 2000 zł? Co cię trzyma zatem w tym zawodzie bez przyszłości - na kasie w Lidlu czy Biedronce zarobisz bez problemu więcej. Chcesz się umartwiać? Nazywasz się miljon bo za milijony... cierpisz katusze?

Parafrazując twoje słowa "Proponuję iść popracować do prawdziwej pracy i zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie!".

Aż 5 lat studiowałaś? Kolejne wielkie osiągnięcie - inni żeby wpisać "mgr" przed nazwiskiem to ile studiują?

I na koniec bolesna prawda - jeśli po 5 latach studiów, kursów i szkoleń zarabiasz 2000 zł z dodatkami to znaczy że jesteś albo nieudacznikiem albo leniem. Ludzie bez studiów wykonujący proste prace zarabiają bez problemu wiecej (ale pracują 40 godzin tygodniowo). Spróbuj.