Strajk nauczycieli w woj. śląskim: dzień drugi. Dołączają kolejne szkoły

Bartosz WojsaZaktualizowano 
Dzisiaj, 9 kwietnia, rozpoczyna się drugi dzień strajku nauczycieli, także w województwie śląskim. Jak wynika ze wstępnych danych Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Śląskiem do akcji dołączyło wczoraj, 8 kwietnia, ponad 1200 placówek, czyli 54 proc. z liczby 2221 placówek, w których pracownicy w referendum strajkowym zagłosowali za protestem. Liczenie nadal jednak trwa.

Nauczyciele protestują... a ile NAPRAWDĘ zarabiają? Zobaczcie sami!

Wiemy na pewno, że wszystkie szkoły strajkują w takich miastach, jak: Chorzów, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze i Żory

ZOBACZ TAKŻE:
Szkoła zamknięta? Rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy i dzień wolny. Jak napisać wniosek? [strajk nauczycieli 2019]

Strajk w Katowicach
Do protestu włączyły się również szkoły i przedszkola z Katowic, ale nie wszystkie. Do strajku w Katowicach nie przyłączyło się 26 przedszkoli i jedna szkoła podstawowa.

Zobacz:
Strajk nauczycieli w Katowicach. 26 przedszkoli i jedna podstawówka nie przystąpiły do protestu

Strajk nauczycieli w Bieruniu
Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 3 w Bieruniu nie przystąpiły do akcji protestacyjnej – w tych placówkach zajęcia dydaktyczne odbywają się bez zmian

Strajk nauczycieli w Chorzowie
W Chorzowie wszystkie placówki oświatowe rozpoczęły 8 kwietnia strajk szkolny. Drugiego dnia strajku do oddziału ZNP w Chorzowie ponownie wpłynęły meldunki o rozpoczęciu strajku we wszystkich placówkach oświatowych w mieście. To łącznie 61 placówek.

Zobacz:
Strajk nauczycieli w Chorzowie. Drugi dzień strajku pracowników oświaty

Strajk nauczycieli w Tarnowskich Górach
Do strajku nauczycieli w Tarnowskich Górach przystąpiło 11 z 12 szkół podstawowych. Udziału w nim nie wziął jedynie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sowicach.

Z Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach udało nam się uzyskać informację, że szkoły zbierają pedagogów z uprawnieniami, żeby egzaminy mogły odbywać się bez zakłóceń. Część z nich będzie zatrudniana na umowę zlecenie.

Zobacz:
Czy egzaminy gimnazjalne w Tarnowskich Górach się odbędą? Strajk nauczycieli trwa

Strajk nauczycieli w Mysłowicach
Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic, zachęcał mysłowickich pracodawców, by pozwolili przyprowadzić swoim pracownikom dzieci do pracy. Dzieci mogły przebywać wczoraj m.in. w Urzędzie Miasta Mysłowice czy w MOK oraz MOSiR.

Zobacz:
Mysłowice: Trwa strajk nauczycieli. Kto strajkuje? Co z egzaminami?

Strajk nauczycieli w Częstochowie

W Częstochowie strajkują 93 ze 115 miejskich placówek oświatowych. Strajkuje ponad 2,2 tys. nauczycieli. W przedszkolach i szkołach jest około 3,1 proc. dzieci.

W placówkach objętych strajkiem zatrudnionych jest ok. 3,4 tysiąca nauczycielek i nauczycieli na 3,6 tys. wszystkich nauczycieli w Częstochowie.

Częstochowa: Które szkoły i przedszkola strajkują?

Strajk w Sosnowcu: strajkują wszystkie szkoły
W Sosnowcu strajkuje dwa i pół tysiąca nauczycieli ze wszystkich związków zawodowych. Jak twierdzą nauczyciele, cieszą się, ze ich apel do rodziców, o zapewnienie opieki dzieciom w domu odniósł skutek.

Czytaj: Strajk nauczycieli w Sosnowcu. Do protestu przystąpiły wszystkie związki zawodowe

Kolejne szkoły przystępują do strajku
Jak wynika ze wstępnych danych Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Śląskiem do akcji dołączyło wczoraj, 8 kwietnia, ponad 1200 placówek, czyli 54 proc. z liczby 2221 placówek, w których pracownicy w referendum strajkowym zagłosowali za protestem. Liczenie nadal jednak trwa.

Tak w woj. ślaskim wyglądał PIERWSZY dzień strajku

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.10 23:33:26

Ktoś tu zarabia w szkole 1500! Bo moja koleżanka, nie dyrektorka, zarabia 3800.

2019.04.10 23:30:09

Jestem w szoku, że nauczyciele dali się namówić na ten strajk



- w czasie egzaminów



-podwyżkę o 1000 zł NETTO. 🙉



-Nie idą na żadne propozycje rządu



-nie rozumieją, że to szantaż polityczny Schetyny, który był po instrukcje obsługi u gulu donka



-i że jest to próba zaburzenia stabilności państwa.



I to jest inteligencja, która uczy? 🤔

2019.04.10 23:18:25

Panie Mariuszu z Podlesia!



45 minut? Przerwa? Obiadek? To moze Pan zakosztuje zycia z pensji nauczuciela??? Po 17 latach nauki 1500 zl...bardzo prosze. Do tego wieczna praca w domu, konspekty, sprawdziany, ewaluacja i inne dokumenty do wypelniania..



A jezeli nauczyciele to takie darmozjady, to nie puszczajcie dzieci do szkoly.. Tak odplacac się za edukację, opiekę i wychowanie swoich dzieci? Straszne....



A jezeli chodzi o wpis dot.wycieczki, coz, chyba wypadaloby podziekowac nauczycielowi, ze mimo strajku nie chce, by rodzicom przepadly pieniazki, ktore najpewniej musieliscie wplacic. Panstwo wolicie szukac drugiego dna, bo przeciez wyjazd z cala grupa dzieci ponoszac pelna odpowiedzialnosc, to taaaka przyjemnosc....

2019.04.10 14:25:41

Ja chce żeby nauczyciele mieli więcej i uważam ze należy im sie a nie ciemnemu ludowi nierobów który można kupić za 500 plus. Ale nauczyciele niech bedą obiektywni co do rożnych przywilejów i praw jakie mają. I nie moze być tak ze uczeń dla was jest najmniej ważny w egzaminie . Zawiedliście uczniów . Sa rzeczy ważne i mniej ważne a spór jest polityczny i uwierzcie bądź nie ale jesteście najmniej ważni dla rządzących i ich oponentów . Dla was dzieci sa karta przetargową do podwyżek a wy jesteście piłką w rękach polityków . Każda kolejna partia bedzie miała was w nosie bo każda lubi mieć mniej mądrych więcej głupich . Jedni sa moze bardziej sprzedają oficjalnie swoje mysli

2019.04.10 12:58:14

Gość 10.04.2019..Ten twuj wpis powinien przeczytać każdy nauczyciel i go przeczytać ze zrozumieniem.Jestem od września na emeryturze i wracam do czasów podstawówki i z szacunkiem do moich nauczycieli to byli rzemieślnicy.Pozdrawiam.

2019.04.10 10:11:33

Koledzy i koleżanki nauczyciele. Przez dwadzieścia lat, tak jak wy pracowałam w szkole jako nauczyciel historii. Dobrze poznałam to środowisko i nie mam wątpliwości, że jesteście najbardziej ulegającą wpływom służb postkomunistycznych i środowiskom antypolskim grupą zawodową. Byliście wręcz gnębieni za rządów PO - żadnych podwyżek, dwie godziny w tygodniu pracy za darmo (tzw. halówki), brak pieniędzy na koła zainteresowań, ogromna ilość dokumentów do wypełnienia o każdym uczniu, konieczność pracy w czasie ferii, likwidacja szkół i nauczycielskich etatów, praca do 67 roku życia - ale nawet nie myśleliście o protestach. Dziś kiedy rząd wychodzi wam naprzeciw, tak jak całemu społeczeństwu, kiedy tak jak inni ludzie korzystacie z różnych form wsparcia finansowego- choćby 500 , stawiacie egoistyczne żądanie i egoistycznie je chcecie wyegzekwować. Dla was nie liczy się dobro ucznia, dobro państwa, dobro polskiej oświaty, nawet wasz własny interes nie ma znaczenia- wy bezmyślnie pozwalacie sobą manipulować, bo jesteście bezideowi, nie wyznajecie żadnych wartości, nie macie moralnego kręgosłupa. Zawsze, bezrefleksyjnie ulegaliście wszelkim dydaktycznym nowinkom, wszelkiej lewicowej i liberalnej ideologii, byleby od siebie niczego nie wymagać i żeby od was niewiele wymagali. To wy , nie kto inny doprowadziliście do tego, że absolwenci polskich szkół nie mają elementarnej wiedzy ogólnej, że nie potrafią poprawnie pisać pod względem gramatycznym, ortograficznym i stylistycznym.

Jako były nauczyciel twierdzę, że nie macie ciężkiej pracy, macie pracę przyjemną , dająca dużo satysfakcji, ale też dużo odpoczynku i czasu wolnego. Inni, ciężko pracujący ludzie mogą wam tylko pozazdrościć.

Ja już zgłosiłam swój akces do komisji egzaminacyjnej i wiem, że takich osób jest wiele.



PS. Nie należę do żadnej partii ani związków.

2019.04.10 09:26:29

STRAJKOWAĆ WAM SIĘ CHCE TO IDŹCIE ZAPIERD.... ZA 5 ZŁ NA RĘKĘ TO WAM SIĘ ODECHCE!

2019.04.10 07:59:57

Szkoła podstawowa nr 1 w Bieruniu strajkuje. Nie mamy informacji do kiedy i co dalej!!!

2019.04.10 02:52:01

Szczerze mówiąc nie znam. Osoby, która popiera działania nauczycieli. Strzał w kolano w okresie egzaminów.

2019.04.10 02:50:46

Mam nadzieję, że nie zapłacą Wam za ten strajk

2019.04.10 00:20:42

ja bym chciał 2 tysie podwyżki bo zarabiam 1500 zł i nie stać mnie nawet na waciki :)

2019.04.09 23:05:38

Jak nam daja ten 1000 zl to za nasza ciezka prace zawalczymy o wolny kwiecien i pazdziernik.

2019.04.09 22:47:24

Do @nie nauczyciel

Ciekawe skąd wziąłeś te dane poparcia? Wyjdź do ludzi, zdejmij klapki i posłuchaj, jak cały kraj jest przeciw. Dane pewnie jak obecna władza ściągnąłeś, że władza ma 99% poparcie, jak za czasów PRL 180% normy wyrobione. Trolu ZMP

2019.04.09 21:18:57

Krzyś, kto cię tak skrzywdził, do szkoły było pod górkę?

2019.04.09 21:15:49

Cały ten strajk skazany jest na porażkę, taka inteligencja i tak to spi....yla. Gdyby to zapowiedziała i robiła w sierpniu z opcja nie rozpoczęcia nowego roku szkolnego to mieli duże szanse pozyskać wsparcie społeczne. Natomiast gdy zrobili to w trakcie egzaminów to tylko zdenerwowało rodziców. Żaden z moich Znajomych nie popiera tego strajku więc pseudo nauczyciele nie musicie komentować i sobie nawzajem slodzic.

2019.04.09 19:59:24

Srednia ilosc godzin pracy nauczycieli szkol podstawowych w UE 762 Polska 564.

2019.04.09 19:29:45

Brawo nauczyciele, dość poniżania, dość hejtu, dość zakłamania, nie przejmujcie się poniższymi komentarzami, bo to garstka frustratów, nieudaczników życiowych, zawistników. Zdecydowana większość w całym kraju rozumie Waszą sytuację i popiera Wasze dążenia.

2019.04.09 18:51:01

Niektórym przydałby się powrót do szkoły, komentarze na poziomie zerówki... Dla PiSu nauczyciele to mały elektorat, który myśli... Łatwiej się rządzi prostym, zacofanym ludem!

2019.04.09 18:28:05

Polsce jest potrzebny rzad ktory przez conajmniej 5 lat nic nikomu nie da.Wtedy sie obudzicie jak wam zabiora 500 plus leki dla seniorow ,podniosa wiek emerytalny obniza stawke godzinowa.Ale za to wam otworza markety w niedziele.

2019.04.09 17:26:36

Sami ignoranci!

2019.04.09 16:02:53

Jak dla mnie to niech strajkują cały miesiąc jak dostaną wypłatę to się obudzą. Rozumie że chcą więcej ale niech to robią w inny sposób i w innym czasie a nie beszczelnie zrobili z naszych dzieci zakładników. No i te ich wymagania z kosmosu 1000 zł śmiech a poziom nauczycieli jak za komuny.

2019.04.09 15:54:42

Darmozjady

2019.04.09 15:32:19

Kochani Hejterzy.

Nie denerwujcie się na strajk tych "nierobów". Złość urodzie szkodzi. Proponuję zmienić zawód i zakosztować tych wszystkich przywilejów. Wystarczy złożyć podanie o pracę i spróbować szczęścia. Może uda się nic nie robić, dostawać za to przyzwoite pieniądze, mieć dużo wolnego. Z tego co wiem, w Polsce nie ma zakazu starania się o pracę nauczyciela. Po lekturze większości komentarzy wnioskuję, że Państwo nie potrzebujecie prawdziwych nauczycieli, tylko sami jesteście w stanie zapewnić dzieciom odpowiednie wykształcenie oraz analityczne i wielowątkowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Po co się męczyć i narażać budżet państwa na niepotrzebne wydatki - proponuję program HEJTER .

2019.04.09 15:09:09

poziom wpisów świadczy o poziomie społeczeństwa,

2019.04.09 14:50:59

Strajk to strajk OK.Ale jak jutro jest wyjazd na wycieczke szkolną to nauczyciele co robią-już nie strajkują!