Strajk nauczycieli w woj. śląskim: dzień drugi. Dołączają kolejne szkoły

Bartosz WojsaZaktualizowano 
Dzisiaj, 9 kwietnia, rozpoczyna się drugi dzień strajku nauczycieli, także w województwie śląskim. Jak wynika ze wstępnych danych Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Śląskiem do akcji dołączyło wczoraj, 8 kwietnia, ponad 1200 placówek, czyli 54 proc. z liczby 2221 placówek, w których pracownicy w referendum strajkowym zagłosowali za protestem. Liczenie nadal jednak trwa.

Nauczyciele protestują... a ile NAPRAWDĘ zarabiają? Zobaczcie sami!

Wiemy na pewno, że wszystkie szkoły strajkują w takich miastach, jak: Chorzów, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze i Żory

ZOBACZ TAKŻE:
Szkoła zamknięta? Rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy i dzień wolny. Jak napisać wniosek? [strajk nauczycieli 2019]

Strajk w Katowicach
Do protestu włączyły się również szkoły i przedszkola z Katowic, ale nie wszystkie. Do strajku w Katowicach nie przyłączyło się 26 przedszkoli i jedna szkoła podstawowa.

Zobacz:
Strajk nauczycieli w Katowicach. 26 przedszkoli i jedna podstawówka nie przystąpiły do protestu

Strajk nauczycieli w Bieruniu
Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 3 w Bieruniu nie przystąpiły do akcji protestacyjnej – w tych placówkach zajęcia dydaktyczne odbywają się bez zmian

Strajk nauczycieli w Chorzowie
W Chorzowie wszystkie placówki oświatowe rozpoczęły 8 kwietnia strajk szkolny. Drugiego dnia strajku do oddziału ZNP w Chorzowie ponownie wpłynęły meldunki o rozpoczęciu strajku we wszystkich placówkach oświatowych w mieście. To łącznie 61 placówek.

Zobacz:
Strajk nauczycieli w Chorzowie. Drugi dzień strajku pracowników oświaty

Strajk nauczycieli w Tarnowskich Górach
Do strajku nauczycieli w Tarnowskich Górach przystąpiło 11 z 12 szkół podstawowych. Udziału w nim nie wziął jedynie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sowicach.

Z Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach udało nam się uzyskać informację, że szkoły zbierają pedagogów z uprawnieniami, żeby egzaminy mogły odbywać się bez zakłóceń. Część z nich będzie zatrudniana na umowę zlecenie.

Zobacz:
Czy egzaminy gimnazjalne w Tarnowskich Górach się odbędą? Strajk nauczycieli trwa

Strajk nauczycieli w Mysłowicach
Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic, zachęcał mysłowickich pracodawców, by pozwolili przyprowadzić swoim pracownikom dzieci do pracy. Dzieci mogły przebywać wczoraj m.in. w Urzędzie Miasta Mysłowice czy w MOK oraz MOSiR.

Zobacz:
Mysłowice: Trwa strajk nauczycieli. Kto strajkuje? Co z egzaminami?

Strajk nauczycieli w Częstochowie

W Częstochowie strajkują 93 ze 115 miejskich placówek oświatowych. Strajkuje ponad 2,2 tys. nauczycieli. W przedszkolach i szkołach jest około 3,1 proc. dzieci.

W placówkach objętych strajkiem zatrudnionych jest ok. 3,4 tysiąca nauczycielek i nauczycieli na 3,6 tys. wszystkich nauczycieli w Częstochowie.

Częstochowa: Które szkoły i przedszkola strajkują?

Strajk w Sosnowcu: strajkują wszystkie szkoły
W Sosnowcu strajkuje dwa i pół tysiąca nauczycieli ze wszystkich związków zawodowych. Jak twierdzą nauczyciele, cieszą się, ze ich apel do rodziców, o zapewnienie opieki dzieciom w domu odniósł skutek.

Czytaj: Strajk nauczycieli w Sosnowcu. Do protestu przystąpiły wszystkie związki zawodowe

Kolejne szkoły przystępują do strajku
Jak wynika ze wstępnych danych Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Śląskiem do akcji dołączyło wczoraj, 8 kwietnia, ponad 1200 placówek, czyli 54 proc. z liczby 2221 placówek, w których pracownicy w referendum strajkowym zagłosowali za protestem. Liczenie nadal jednak trwa.

Tak w woj. ślaskim wyglądał PIERWSZY dzień strajku

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.10 23:33:26

Ktoś tu zarabia w szkole 1500! Bo moja koleżanka, nie dyrektorka, zarabia 3800.

2019.04.10 23:30:09

Jestem w szoku, że nauczyciele dali się namówić na ten strajk- w czasie egzaminów-podwyżkę o 1000 zł NETTO. 🙉-Nie idą na żadne propozycje rządu-nie rozumieją, że to szantaż polityczny Schetyny, który był po instrukcje obsługi u gulu donka-i że jest to próba zaburzenia stabilności państwa.I to jest inteligencja, która uczy? 🤔

2019.04.10 23:18:25

Panie Mariuszu z Podlesia!45 minut? Przerwa? Obiadek? To moze Pan zakosztuje zycia z pensji nauczuciela??? Po 17 latach nauki 1500 zl...bardzo prosze. Do tego wieczna praca w domu, konspekty, sprawdziany, ewaluacja i inne dokumenty do wypelniania..A jezeli nauczyciele to takie darmozjady, to nie puszczajcie dzieci do szkoly.. Tak odplacac się za edukację, opiekę i wychowanie swoich dzieci? Straszne....A jezeli chodzi o wpis dot.wycieczki, coz, chyba wypadaloby podziekowac nauczycielowi, ze mimo strajku nie chce, by rodzicom przepadly pieniazki, ktore najpewniej musieliscie wplacic. Panstwo wolicie szukac drugiego dna, bo przeciez wyjazd z cala grupa dzieci ponoszac pelna odpowiedzialnosc, to taaaka przyjemnosc....

2019.04.10 14:25:41

Ja chce żeby nauczyciele mieli więcej i uważam ze należy im sie a nie ciemnemu ludowi nierobów który można kupić za 500 plus. Ale nauczyciele niech bedą obiektywni co do rożnych przywilejów i praw jakie mają. I nie moze być tak ze uczeń dla was jest najmniej ważny w egzaminie . Zawiedliście uczniów . Sa rzeczy ważne i mniej ważne a spór jest polityczny i uwierzcie bądź nie ale jesteście najmniej ważni dla rządzących i ich oponentów . Dla was dzieci sa karta przetargową do podwyżek a wy jesteście piłką w rękach polityków . Każda kolejna partia bedzie miała was w nosie bo każda lubi mieć mniej mądrych więcej głupich . Jedni sa moze bardziej sprzedają oficjalnie swoje mysli

2019.04.10 12:58:14

Gość 10.04.2019..Ten twuj wpis powinien przeczytać każdy nauczyciel i go przeczytać ze zrozumieniem.Jestem od września na emeryturze i wracam do czasów podstawówki i z szacunkiem do moich nauczycieli to byli rzemieślnicy.Pozdrawiam.

2019.04.10 10:11:33

Koledzy i koleżanki nauczyciele. Przez dwadzieścia lat, tak jak wy pracowałam w szkole jako nauczyciel historii. Dobrze poznałam to środowisko i nie mam wątpliwości, że jesteście najbardziej ulegającą wpływom służb postkomunistycznych i środowiskom antypolskim grupą zawodową. Byliście wręcz gnębieni za rządów PO - żadnych podwyżek, dwie godziny w tygodniu pracy za darmo (tzw. halówki), brak pieniędzy na koła zainteresowań, ogromna ilość dokumentów do wypełnienia o każdym uczniu, konieczność pracy w czasie ferii, likwidacja szkół i nauczycielskich etatów, praca do 67 roku życia - ale nawet nie myśleliście o protestach. Dziś kiedy rząd wychodzi wam naprzeciw, tak jak całemu społeczeństwu, kiedy tak jak inni ludzie korzystacie z różnych form wsparcia finansowego- choćby 500 , stawiacie egoistyczne żądanie i egoistycznie je chcecie wyegzekwować. Dla was nie liczy się dobro ucznia, dobro państwa, dobro polskiej oświaty, nawet wasz własny interes nie ma znaczenia- wy bezmyślnie pozwalacie sobą manipulować, bo jesteście bezideowi, nie wyznajecie żadnych wartości, nie macie moralnego kręgosłupa. Zawsze, bezrefleksyjnie ulegaliście wszelkim dydaktycznym nowinkom, wszelkiej lewicowej i liberalnej ideologii, byleby od siebie niczego nie wymagać i żeby od was niewiele wymagali. To wy , nie kto inny doprowadziliście do tego, że absolwenci polskich szkół nie mają elementarnej wiedzy ogólnej, że nie potrafią poprawnie pisać pod względem gramatycznym, ortograficznym i stylistycznym.

Jako były nauczyciel twierdzę, że nie macie ciężkiej pracy, macie pracę przyjemną , dająca dużo satysfakcji, ale też dużo odpoczynku i czasu wolnego. Inni, ciężko pracujący ludzie mogą wam tylko pozazdrościć.

Ja już zgłosiłam swój akces do komisji egzaminacyjnej i wiem, że takich osób jest wiele.PS. Nie należę do żadnej partii ani związków.

2019.04.10 09:26:29

STRAJKOWAĆ WAM SIĘ CHCE TO IDŹCIE ZAPIERD.... ZA 5 ZŁ NA RĘKĘ TO WAM SIĘ ODECHCE!

2019.04.10 07:59:57

Szkoła podstawowa nr 1 w Bieruniu strajkuje. Nie mamy informacji do kiedy i co dalej!!!

2019.04.10 02:52:01

Szczerze mówiąc nie znam. Osoby, która popiera działania nauczycieli. Strzał w kolano w okresie egzaminów.

2019.04.10 02:50:46

Mam nadzieję, że nie zapłacą Wam za ten strajk

2019.04.10 00:20:42

ja bym chciał 2 tysie podwyżki bo zarabiam 1500 zł i nie stać mnie nawet na waciki :)

2019.04.09 23:05:38

Jak nam daja ten 1000 zl to za nasza ciezka prace zawalczymy o wolny kwiecien i pazdziernik.

2019.04.09 22:47:24

Do @nie nauczyciel

Ciekawe skąd wziąłeś te dane poparcia? Wyjdź do ludzi, zdejmij klapki i posłuchaj, jak cały kraj jest przeciw. Dane pewnie jak obecna władza ściągnąłeś, że władza ma 99% poparcie, jak za czasów PRL 180% normy wyrobione. Trolu ZMP

2019.04.09 21:18:57

Krzyś, kto cię tak skrzywdził, do szkoły było pod górkę?

2019.04.09 21:15:49

Cały ten strajk skazany jest na porażkę, taka inteligencja i tak to spi....yla. Gdyby to zapowiedziała i robiła w sierpniu z opcja nie rozpoczęcia nowego roku szkolnego to mieli duże szanse pozyskać wsparcie społeczne. Natomiast gdy zrobili to w trakcie egzaminów to tylko zdenerwowało rodziców. Żaden z moich Znajomych nie popiera tego strajku więc pseudo nauczyciele nie musicie komentować i sobie nawzajem slodzic.

2019.04.09 19:59:24

Srednia ilosc godzin pracy nauczycieli szkol podstawowych w UE 762 Polska 564.

2019.04.09 19:29:45

Brawo nauczyciele, dość poniżania, dość hejtu, dość zakłamania, nie przejmujcie się poniższymi komentarzami, bo to garstka frustratów, nieudaczników życiowych, zawistników. Zdecydowana większość w całym kraju rozumie Waszą sytuację i popiera Wasze dążenia.

2019.04.09 18:51:01

Niektórym przydałby się powrót do szkoły, komentarze na poziomie zerówki... Dla PiSu nauczyciele to mały elektorat, który myśli... Łatwiej się rządzi prostym, zacofanym ludem!

2019.04.09 18:28:05

Polsce jest potrzebny rzad ktory przez conajmniej 5 lat nic nikomu nie da.Wtedy sie obudzicie jak wam zabiora 500 plus leki dla seniorow ,podniosa wiek emerytalny obniza stawke godzinowa.Ale za to wam otworza markety w niedziele.

2019.04.09 17:26:36

Sami ignoranci!

2019.04.09 16:02:53

Jak dla mnie to niech strajkują cały miesiąc jak dostaną wypłatę to się obudzą. Rozumie że chcą więcej ale niech to robią w inny sposób i w innym czasie a nie beszczelnie zrobili z naszych dzieci zakładników. No i te ich wymagania z kosmosu 1000 zł śmiech a poziom nauczycieli jak za komuny.

2019.04.09 15:54:42

Darmozjady

2019.04.09 15:32:19

Kochani Hejterzy.

Nie denerwujcie się na strajk tych "nierobów". Złość urodzie szkodzi. Proponuję zmienić zawód i zakosztować tych wszystkich przywilejów. Wystarczy złożyć podanie o pracę i spróbować szczęścia. Może uda się nic nie robić, dostawać za to przyzwoite pieniądze, mieć dużo wolnego. Z tego co wiem, w Polsce nie ma zakazu starania się o pracę nauczyciela. Po lekturze większości komentarzy wnioskuję, że Państwo nie potrzebujecie prawdziwych nauczycieli, tylko sami jesteście w stanie zapewnić dzieciom odpowiednie wykształcenie oraz analityczne i wielowątkowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Po co się męczyć i narażać budżet państwa na niepotrzebne wydatki - proponuję program HEJTER .

2019.04.09 15:09:09

poziom wpisów świadczy o poziomie społeczeństwa,

2019.04.09 14:50:59

Strajk to strajk OK.Ale jak jutro jest wyjazd na wycieczke szkolną to nauczyciele co robią-już nie strajkują!

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3