Strajk nauczycieli w woj. śląskim. Które szkoły przystąpią do strajku i co z egzaminami gimnazjalnymi?

B. WojsaZaktualizowano 
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, Robert Wanic wciąż ma nadzieję, że ostatecznie do strajku w oświacie nie dojdzie, a nauczyciele dogadają się z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, choćby w ostatniej chwili. To szczególnie ważne dla OKE ze względu na zbliżające się egzaminy gimnazjalne i egzaminy ósmoklasistów. Podobne nadzieje wyrażają dyrektorzy szkół i przedszkoli w woj. śląskim, dla których nauczycielski strajk oznaczałby organizacyjną katastrofę. Katastrofę, która może dotknąć najbardziej uczniów. Strajk, który ma zgodnie z planem rozpocząć się 8 kwietnia, prawdopodobnie doprowadzi do paraliżu egzaminów państwowych: gimnazjalnych i ósmoklasisty, które przypadają kolejno na terminy 10-12 kwietnia i 15-17 kwietnia.
Już 8 kwietnia nauczyciele w całej Polsce rozpoczną strajk. Wciąż nie doszło do porozumienia pomiędzy nauczycielami a Ministerstwem Edukacji Narodowej. Nauczyciele strajkują, gdyż uważają że podwyżki jakie zaproponowała im minister edukacji, są zbyt niskie. Co z egzaminami gimnazjalnymi i egzaminami ósmoklasistów, które miały odbyć się kolejno 10-12 kwietnia i 15-17 kwietnia? Które szkoły z woj. śląskiego przystąpią do strajku? Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.22 13:55:28

U nas jest tak. Jak nie umiesz znaleźć materiałów z jakiegoś przedmiotu bądźo nie ma go w książce wejdź na internet... Znajdziesz tam wszystko. Pozdrawiam tą Panią nauczycielkę z długoletnim stażem...

2019.04.09 07:07:19

Moim zdaniem niektórzy nauczyciele są naprawdę dobrzy lecz ci należą do mniejszości a większość to są po prostu zwykle kur... A jedyne co szkoła rozwija to stres i depresja... Taka jest prawda

2019.04.08 11:07:25

Niech strajkują dać podwyżkę,ale i normalny czas pracy i zlikwidować wakacje bo to jest nie normalne, albo we wszystkich zawodach wprowadzić letnie wakacje,żeby było sprawiedliwie.

2019.04.08 09:08:15

Trafiłem na forum PiSowskich troli?

2019.04.07 22:54:57

Ja też mam wykształcenie wyższe,bo się uczyłem na drugim piętrze, a teraz pracuje na dźwigu na wysokości i nie narzekam na zarobki, tylko tyle, że prace mam bardziej odpowiedzialną od nauczycieli, więc nie ma mi czego zazdrościć, chociaż też bym chciał lepiej zarobić,ale mi nie chcą podwyższyć muszę zatankować i nie przyjść do pracy pewnego dnia.

2019.04.07 19:51:44

Trafiłem na jakieś PIS-owskie forum? Same trole!

2019.04.07 17:38:14

Jestem aktywnym zawodowo nauczycielem. Nie popieram strajku. W 1993 roku przekonałam się, że nie tędy droga. Jest mi wstyd, że nauczyciele dali się zmanipulowań Broniarzowi POlitykowi. Szkoda, ze ranga zawodu spada, a nauczyciele zamiast odzyskiwać autorytet - ostatecznie w opinii społecznej go tracą ....

2019.04.07 17:35:57

Żaden szanujący się nauczyciel nie należy do ZNP. To tak jakby należał do PZPR. Większość tego tałatajstwa popiera gender, aborcję i śmierdzi ruskim myśleniem, no bo..."jest nas kupa, więc nasz smród jest najważniejszy."

2019.04.07 13:23:23

Dajcie spokój niby wyedukowani, a zachowują się jak dzieci. Roboty dołożyć i godzin wiecej to wtedy mozna pomyśleć o podwyżkach.

2019.04.07 12:44:44

do Gosć.Tak jest zgadza się wszyscy najbiedniejsi wykupieni są przez PIS i pozostają w kraju,a nie tak jak za PO-PSL,wyjezdżali za chlebem na zmywaki bo nie było w Polsce żadnych perspektyw do życia wszystko padało i zostało zamykane.Ci właśnie uczeni filozofowie w znacznym stopniu do tego doprowadziły głosując właśnie na PO-PSL,Kończyli szkoły pakowali się i uciekali za granice pracując za 1500Euro. na zmywakach bo mieli lewe ręce do roboty.

2019.04.07 09:19:12

Komentarze mówią tylko jedno: wszyscy najbiedniejsi, najmniej wyedukowana cześć społeczeństwa jest już kupiona przez PIS. Widać, że pogrążanie stanu polskich szkół dobrze przyspoży się produkcji wiernych PIS. Osób łatwowienych, niechętnych do krytycznego myślenia. To już najwyższy czas, trzeba uciekać. Kraj obywateli manipulowanych przez jedną partię nie ma żadnej przyszłości. Tylko kolejny ustrój niewolenia.

2019.04.07 00:23:36

górnicy,hutnicy też powinni zastrajkować jak nauczycielą mało to czemu innym ma nie być oni zarabiają tyle samo co górnicy a narzekają tylko że nie ma co porównywać pracy w górnictwie a nauczyciela,Łaski nie robią,że dziecko nie pójdzie do szkoły przynajmniej sobie odpocznie od nauki :)

2019.04.06 22:23:41

Do jeszcze nauczyciel. Jeżeli ktoś pracuje powyżej 40 godzin w tygodniu to ma albo dodatkowe nadgodziny za które powinien mieć zapłacone pieniądze albo nieefektywnie zarządza swoim czasem. A swoją drogą kiedyś do przekazania wiedzy wystarczyła książka zeszyt tablica i kredA. .

2019.04.06 21:56:50

tu nie chodzi o nienawisc do nauczycieli sami pracujecie na taka zla opinie sluchajcie dalej znp i broniarza z reszta spolki a niedlugo ludzie na ulicy beda na was delikatnie mowiac psioczyc

2019.04.06 21:45:00

gdzie byliscie wczesniej,czemu nie byko strajkow za po i psl 37 lat pracy i sie obudzila,2700 to idz do marketu dadza wiecej to ciekawe akurat teraz ha ha wielkie przebudzenie jak sie nie wstydzisz brac dzieci za zakladnikow a moze dac wam 5000tys.od razu podwyzki zalosne wstydzcie sie

2019.04.06 21:36:02

zmieńcie se robote -mozna iść jezdzić na ciężarówki , spedycja zagraniczna, można być operatorem koparki. Nikt nie jest nauczycielem urodzonym

2019.04.06 21:17:21

Do Wanda. Też marzę o 40-to godzinnym tygodniu pracy i zakazie pracy po pracy. Każdego dnia przygotowuję w domu pomoce do zajęć, aby były ciekawe! Materiały kupuję za własne peniądze! Pracuję 37 lat i dostaję co miesiąc dwa tysiące siedemset!

2019.04.06 19:51:46

No i PIS propaganda usunęła mi komentarz

2019.04.06 12:52:34

Wszystkich odnoszących się z nienawiścią do nauczycieli zapraszam do szkoły tylko na JEDEN dzień.

2019.04.06 07:54:40

Drodzy nauczyciele. Nie czuje sie gorsza kończąc inne studia niż pedagogiczne co często jest podkreślane . Życzę podwyżek i 1000 zł ale miejcie 26 dni urlopu, 40 godzin pracy w tygodniu i zakaz pracy po pracy . Ktos kto do późnych godzin popołudniowych udziela korepetycji a tak robi większość jest wykończony zawsze . To rodzi frustracje . Czas pracy 8 godzinny pozwoli i na zajęcia dydaktyczne i na sprawdzenie i zrobienie rzeczy po pracy w pracy. Szacunek do pracy należy sie każdej grupie zawodowej ale etykę zawodową niektórzy musza mieć szczególną.

2019.04.06 00:03:44

Hmmm, przykre są niektóre komentarze. Wystarczyło jedynie: skończyć liceum - zdać maturę, iść na studia - napisać i obronić pracę magisterską, skończyć kilka podyplomówek no i przejść drogę awansu zawodowego. No i macie urlop i jak mówicie lekką pracę. Wieeeele lat nauki i poświęcenia. Dlatego My NAUCZYCIELE mamy dobrze zarabiać. Czy ja zazdroszczę prawnikowi, lekarzowi czy ministrowi ...... nie ! Więc kochani nie liczcie ile zarabiamy i ile mamy urlopu. Każdy miał prawo do nauki.

2019.04.05 15:32:25

A tak samo można wykorzystywać dzieci jak lekarze pacjentów. Nie ma kasy sam sobie dziecko chowaj i ucz! Szkoła to nie przechowalnia a nauczyciel nie opiekunka. ZROZUMEC TO PATOLE PO PODSTAWÓWCE!

2019.04.05 15:30:16

szkoda z patolami pisać... jak się nie podoba niech nie posyłają dzieci. Mogli się uczyc na nauczyciela a nie dupcyć po krzakach i teraz na socjalu siedzieć i jeszcze mieć mniemanie os obie. Do roboty całą tą patologie odebrać 500 nierobom - będzie dla nauczycieli. NIE PRACUJESZ NIE MASZ