Szkoła zamknięta? Rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy i dzień wolny. Jak napisać wniosek? [strajk nauczycieli 2019]

x-news/red.Zaktualizowano 
- Jeżeli faktycznie dojdzie do zamknięcia szkoły i rodzic będzie chciał skorzystać z zasiłku opiekuńczego, musi złożyć odpowiednie dokumenty. To znaczy, musi złożyć wniosek, który można znaleźć na naszej stronie internetowej i w każdym oddziale ZUS. Do tego należy dołączyć oświadczenie o niezapowiedzianym zamknięciu szkoły lub przedszkola. Może być ono odręczne z podpisem rodzica, że dowiedział się zbyt późno, aby się przygotować do takiej sytuacji – poinformowała Maria Kuźniar, rzecznik prasowy warszawskiego oddziału ZUS. Jak dokładnie napisać wniosek o zasiłek? Gdzie go złożyć i ile on dokładnie wynosi? Czytaj więcej, kliknij w kolejne zdjęcie >>>Lukasz Gdak/Polska Press
Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko. Jeśli nie dojdzie do porozumienia pomiędzy nauczycielskimi związkami zawodowymi a rządem, 8 kwietnia rozpocznie się bezterminowy strajk pracowników oświaty. W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola czy szkoły rodzice mogą ubiegać się o otrzymanie zasiłku opiekuńczego i dzień wolny. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, jak go napisać, gdzie złożyć i ile dokładnie on wynosi.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.09 08:15:05

figa a ty nie narzekasz ze ci za malo płącą za wykonaną prace?nie masz malych dzieci to sie nie wtracaj

2019.04.09 08:12:56

bu ba teraz masz wrogow wsrod kolezanek i kolegow nauczycieli.zobaczysz jak teraz beda na ciebie patrzyc jak na wroga i co oni ci zrobili?zazdroscisz im?ze jestes tylko sekretarką>a moglas sie uczyc.skonczylas liceum i dalej ci sie nie chcialo b bylaś za glupia.Popatrz ile jest dzieciakow w waszej szkole i co sie dzieje na korytarzach w czasie przerw.Nie da sie tam na chwile wysta w tym wrzasku a oni stoją z tymi dziecmi.Jak sie drzwi otworza do sekretariatu to juz klniesz.A moglas isz do pracy do innego zakladu ale ty chcialas byc urzedniczką.Tak ze Basiu.Krystyno ,Tereso, Iwono zastanow sie nad tym co piszesz

2019.04.09 07:52:44

Ludzie czy czytacie to co piszecie? koszmar! Zajmij się dzieckiem sąsiadki to po 45min masz dość! Zajmij się 20 dzieci i po jednym dniu masz dość. Nauczyciel to ogromna odpowiedzialność za te wasze królewny i królewiczów i jeszcze trzeba w te tępe głowy wlać wiedze a jak wam tego mało to jeszcze wasze pretensje i pogarda dla nich :( cieszcie się, że ma kto uczyć te wasze gwiazdeczki! Tylko byście ludzi opluwali i liczyli cudze pieniądze - wstyd! aaa nie jestem nauczycielką

2019.04.09 00:38:10

Strajk to nie odsiedzenie na tyłku z bułeczką i kawką swych godzin pracy, bo chyba tak inteligentni osobnicy zwący się nauczycielami powinni wiedzieć. Wiedzieć, na czym polega strajk. Strajk to siedzenie na tyłkach całe 24 godziny, a nie odwalenie swego jak na co dzień i zabranie swych wielkich tyłków do domu, by tam wciskać na osiedlu kit, tłumacząc, że robią to dla dobra naszych dzieci. Większość z tych niby strajkujących robi to codziennie, tylko siedząc w sali przy biurku, czytając bądź nie, każąc (mówiąc uczniom) samodzielnie się uczyć. Gdzie tu jest strajk to tylko odbębnienie swych godzin i niewykonanie swej pracy. Tu chyba dyrekcja ma prawo zwolnić takich pracowników? A założę się, że jeszcze tym nierobom (bo tak nazywa się takie zachowanie) zapłacą.



Strajk to nie odwalenie swych godzin inteligenci! Nie na tym polega strajk! Nieroby!

2019.04.08 20:18:09

brawo nauczyciele kazdy walczy o swoje

2019.04.08 09:05:07

pracują po 45 min a nie godzinę ,jak mają dyżur na przerwie to już wielkie halo , jak zadzwoni dzwonek na lekcję to siedzą jeszcze z 10 minut , są ciągle zmęczeni tą pracą.

Ja też pracuję w szkole jako sekretarka / już 30 lat/ też nie pamiętam podwyżki / a pracy jest tyle, że szkoda mówić/ i powiem tak - nauczyciel ma klapki na oczach -wie tylko tyle czego uczy . Każde wypełnienie/dowolnego druku czy dokumentu to dla nich czarna magia / a wymagania, że ho ho.

2019.04.08 08:24:55

Nie szkoda róż gdy płonie las. To tylko dwa roczniki uczniów można je poświęcić dla dobra nauczania naszych dzieci. Warto strajkować zwłaszcza że władze Lublińca dali swoje błogosławieństwo dyrektorom szkół.

2019.04.08 08:19:29

Na pomoc. Terroryści opanowali szkoły!!! Ciekawe ile będą tam siedzieć - 18 godzin tygodniowo? Ciężka sprawa.....

2019.04.08 07:41:22

Strajk nauczycieli z 1993r.nie przyniósł oczekiwanych efektów; tegoroczny też nie przyniesie. Za to niektórzy dadzą upust swojemu chamstwu i nienawiści.

2019.04.08 07:24:28

Do wyborca ;) Strajk kosztem malych dzieci pajacu.

2019.04.08 07:18:14

figa-wszyscy mają prawo do strajku!!!!!

2019.04.08 07:11:21

Nie bedzie egzaminow swiadectw to skladac wnioski do sadow na poszczegolnych nauczycieli odpowiedzialnych za promocje dzieci do nastepnych klas lub szkol.

2019.04.08 06:59:34

Czy może ktoś coś wie jak będzie w szkole w strzebiniu ?

2019.04.07 23:54:11

Pamiętam jak za dawnych czasów rodzic, idąc na wywiadówkę, szanował nauczyciela. Sam nauczyciel szanował osobę, z którą rozmawia "rodzica" nie traktując go jak imbecyla, czy kogoś gorszego. Niezależnie czy miał wykształcenie zawodowe, czy też był lekarzem bądź profesorem albo doktorem nauk. Teraz idąc do dziecka, na wywiadówkę obawiam się, że kolejny raz zostanę potraktowany jak jakiś imbecyl i debil. Choć sam posiadam kilka fakultetów technicznych inżyniera, magistra oraz doktorat, a przez to grono jestem traktowany, jakbym skończył tylko 8 klasę. Większość tych tzw. nauczycieli to znajomi z dawnych lat i sam byłem zaskoczony, że ktoś pozwolił im uczyć dzieci, a też zastanawiałem się jak przeszli studia niby tak trudne. Syna w pierwszej klasie musiałem douczać, bo Pani nauczania początkowego była bardziej zainteresowana flirtowaniem z wf-istami, a później ojcami. Teraz dziecko wraca ze szkoły z toną zadań siedzi do wieczora, sobotę i niedzielę siedzimy, by samemu nadrabiać pominięte ćwiczenia i powtarzać materiał. A Pani nauczyciel została pokarana przez los i mieszka klatkę dalej. Wraca ze szkoły i ma czas, by imprezować, codziennie iść na siłownie i basen, a każdą sobotę i niedzielę wyjechać gdzieś w trasę. I oni chcą więcej? Owszem zgodzę się może tak, lecz wpierw sito zawodowe, wykazanie się w pracy z uczniem podwyżka, bo staż to tylko przetrzymanie dla tych, którzy nie powinni nazywać się nauczycielami.

2019.04.07 23:50:29

Powiem tak.

Większość z tego zwanego grona strajkującego nauczycielskiego tzw. nauczycieli powinno być odsianych przez sito kwalifikacji zawodowej. Dla większości z nich szkoła jest jedyną możliwością, powiedzmy pracy. Zdobycie w ostatnich 10 lat wykształcenia na kierunku nauczanie stało się farsą, a raczej produkcją bubli, by tylko zdobyć tytuł magistra. Brak możliwości poradzenia sobie na innych uczelniach stał się odskocznią, by stać się nauczycielem. To przykre, lecz prawdziwe i każdy z rodziców potwierdzi to, że dzieci przychodzą ze szkoły zniechęcone samym kształceniem, gdyż przepisywanie książek stało się czymś powszechnym, a brak jakiejkolwiek inicjatywy zachęcenia ucznia swym przedmiotem i przekazaniem wiedzy jest normą. Zwalanie na zły system kształcenia czy materiał jest najprostszą metodą zrzucenia winy. Sam pamiętam jak starzy nauczyciele, też narzekali na program nauczania, lecz potrafili coś z tym zrobić, by zachęcić ucznia do nauki i przekazać w większym bądź mniejszym stopniu wiedzy. Dlaczego? Bo mieli to coś. Wiedzę zdobytą na uczelni oraz to coś najważniejszego. Pasję i powołanie, a też liczył się dla nich uczeń.

Teraz z kolejna sprawa.

2019.04.07 23:02:19

Niech nie pracują, niech zmienią pracę jak im źle. Uważają się za niewiadomo kogo wielcy uczeni jakich nie ma.Za granicę niech jadą zarobić więcej. Dziecku zawsze tłumaczyłem skończ zawodów zrób zawód konkretny i do pracy.Na naukę szkoda czasu

2019.04.07 22:48:08

No to jutro rodzice do dziela za nasze dzieci .

2019.04.07 22:37:55

Widział bym ich jako cmentarna hiena albo na kasie w Biedronce będzie miło im wydawać resztę

2019.04.07 22:34:37

Jak wam nie pasuje, to zmiencie zawód np. Jako pielęgniarka

2019.04.07 22:13:49

Kasa kasa kasa dzieci tak, ale moje reszta mnie nie interesuje. Jeżeli naprawdę zależało im na dzieciach to zawsze można było podjąć jakiś konsensus i w swych celach prócz kasy zająć samym systemem edukacji. Jeden baran uparł sie, że na barkach innych was NAUCZCIELE wybije na salony. Chore to walczyć o kasę mydląc oczy ze to dla ucznia, który i tak jest pokrzywdzony, gdyż prawie 80% nowych nauczycieli są nimi gdyż sito kształcenia jest dziurawe i nie nadają się do tej pracy. A to ta grupa najbardziej się udziela bo chodzi o kasę, niedające nic w zamian.

2019.04.07 21:46:10

Pozew zbiorowy za zasiłek opiekuńczy na dziecko za czas strajku. Dlaczego muszę dokładać do interesu, nie zgadzam sie aby moim i mojej rodziny kosztem odbywał się POtępiany polityczny strajk!!

2019.04.07 21:37:49

Nauczyciele to jedna z najbardziej uprzywilejowanych grop spolecznych. Nikt nie ma takich ulg i przyywileji jak nauczyciele. Karta nauczyciela juz dawno powinna zostac zlikwidowana. Nauczyciele powinni zostac objeci w zakresie pracy Kodeksem Pracy i tal jak kazdy obywatel powinni praciwac 40 godzin na tydzien. W trakcie wakacji szkolnych uczniow szkoly powinny byc otwarte i powinny byc organizowane kursy dla chetnych dzieci. Nauczycielowi powinien przyslugiwac urlop jak kazdemu praciwnikowi (max 26 dni w ciagu roku). Uprawnienie do strajku nauczycieli powinno byc obarczone nakazwem zorganizowania opieki nada uczniami lub pokrycien kosztow opiki poniesionej przez rodzicow w trakcie strajku nauczycieli.

2019.04.07 19:57:18

Znam paru nauczycieli nie wygladaja na strudzonych ani przymierajacych glodem (wrecz odwrotnie)za to maja duzo wolnego czasu .Zajmuja ostatnie miejsce w statystyce OECD pod wzgledem czasu pracy.Ale roszczenia maja jakby byli na pierwszym.

2019.04.07 16:12:22

ja musiałem iść z plecakiem 20 kg do szkoły i niczego się nie nauczyć

2019.04.07 15:23:32

Nie czytam głupich artykułów, których celem jest podjudzanie ludzi. Nie wezmę żadnego urlopu. Proszę o pełne zestawienie szkół, które pracują normalnie abym przeniósł dzieci z cyrku.