Wigilia Bożego Narodzenia wolna od pracy? Do Sejmu trafił projekt ustawy. Popierasz?

TKZaktualizowano 
Wolna Wigilia i wolny Wielki Piątek to propozycja zmian zawarta w projekcie ustawy złożonej przez posłów PSL i UED. Zdaniem wnioskodawców i tak we wspomniane dni pracodawcy często skracają dzień pracy, pozwalając pracownikom przygotować się do świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Jako uzasadnienie takiej propozycji posłowie wskazali m. in: ankietę przeprowadzoną przez serwis praca.pl, która wskazuje, że blisko 25 proc. pracowników w Wigilię wyjdzie z pracy wcześniej
Wolna Wigilia Bożego Narodzenia i wolny Wielki Piątek w 2019? Są szanse, ze dni wolne w 2019 zwiększą swoją liczbę o wspomniane dwa dni. Wszystko przez projekt ustawy, który trafił do Sejmu. Złożyli go posłowie PSL i UED. Zdaniem wnioskodawców wolna Wigilia i wolny Wielki Piątek byłyby okazją do odciążenia Polaków w okresie przedświątecznym. Z czym to się jednak wiążę i czy nowe dni wolne w 2019 mają szansę stać się faktem? Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2018.12.15 08:40:44

Popieram

2018.12.13 12:04:21

Popieram! A wszyscy, którzy szczekają ile to nas będzie kosztować powinni dobrowolnie zgłosić się do roboty - czyli dzień wolny, jeśli ktoś chce, pozostali do roboty, i będzie dobrze :)

2018.12.11 18:20:10

Jaki ten PSL jest dobroduszny. Ustawami sypią z rękawa, tak bardzo się martwią o Polaków. Nie wszystkich to obejmie,oczywiście gdyby ustawa weszła w życie.

Pytanie do PSL gdzie byli i co robili będąc przy korycie!!!

2018.12.11 08:04:21

Trochę nie rozumiem toku myślenia, że nie powinno być wolne bo szpitale, kopalnie, transport musi pracować "to czemu inni mają mieć wolne?" tym tokiem myślenia to wszyscy powinni pracować na okrągło cały rok.

2018.12.11 02:20:30

H

2018.12.10 23:16:03

100 dni wolnych na 100-lecie Popieram!Nam się to należy!

2018.12.10 23:05:47

Super jestem za, nareszcie odczujemy święta

2018.12.10 23:03:56

Ten dzień powinien być wolny od pracy. Ale z drugiej strony ludzie nie poradzą sobie z 3 dniami bez sklepu

2018.12.10 22:26:38

Oj ludzie! Macie wyobraźnię kto za to wszystko potem zapłaci? WY, wy zapłacicie. To do waszych kieszeni sięgną potem te matoły z Wiejskiej, żeby łatać budżet. Po co komu to wolne, tym bardziej, że dwa dni przed to sobota i niedziela więc nawet średnio rozgarnięty człowiek ogarnie wszystko do przygotowania i Wigilii i świąt. Jak ktoś koniecznie potrzebuje wolne, to bierze urlop i po sprawie.

2018.12.10 22:14:07

Nie popieram to oznacza mniejszą wypłatę jeśli się ma stawkę godzinową a rachunki i życie kosztuje

2018.12.10 19:45:37

Pytanie do tych co uważają że powinna być wolna... Co z kopalniami, elektrowniami? Pracownicy tam nie mają wolnego.

2018.12.10 19:16:27

nie popieram tego,wystarczy,że jest 25-27 wolne , ile jeszcze chcą wprowadzić do tych pogańskich obrządków nie związanych z nauką Jezusa ,chodzi o święta ludzkie,bo na pewno boże narodzenie nie jest Bożym świętem,po drugie,Chrystus nie urodził się w grudniu,ach,szkoda pisać jak i tak tacy zwiedzeni ludzie będą bronili pedofilskiego kościoła katolickiego ,i dodam rzymskiego,od dziecka uczą ,że tak jest,zamiast ludziom czytać Biblię w kościołach to czytają jakieś bzdety ,przykro mi stwierdzić , ale taka prawda,sam byłem w tej wierze katolickiej i Biblia mi otworzyła oczy i umysł na to,co wyprawia i czym jest kościół katolicki , wcale nie związany nawet z Biblią ,a co dopiero nauki jego są sprzeczne z naukami Chrystusa , po ostanie nigdzie w Biblii nie ma nic o wigilii , jest tzw Pascha czyli ostatnia wieczerza,gdzie tą Paschę zamieniono na eucharystię , bo tak uczą pasożyty w sutannach , eucharystii nie ustanowił Chrystus ,to była ostatnia wieczerza i to należy czynić na pamiątkę , Pascha wypada zawsze końcówka marca i początek kwietnia , i zaraz po niej przez 7 dni trwa Boże święto zwane Przaśnikami,nie wolno przez te dni spożywać żadnego pieczywa na zakwasie , dlaczego ? bo ten chleb przaśny jest zwany także chlebem nędzy ,kiedy Bóg wyprowadzał lud z niewoli egipskiej to lud w pośpiechu uciekał i ludzie wtedy nie zdążyli zrobić zakwasu na chleb , co ja wam będę pisał wszystko tutaj,otwórzcie Biblię,nawet w internecie można poczytać ,nie polecam tylko Biblii od świadków jehowy , bo mają pod siebie przetłumaczoną

2018.12.10 18:49:54

Super 😄😄i tak pracujemy więcej niż w innych krajach więc czemu nie. Fajnie mieć dodatkowy dzień wolnego😄

2018.12.10 18:47:01

Dobrze by było zeby wszyscy mieli.wolne.wigilie .

2018.12.10 17:14:47

Politycy myśla w tym przypadku tylko o ludziach zatrudnionych w handlu. A co z innymi którzy w tym dniu sa w pracy bo musza bo taki jest profil ich pracy. Piszę tu o opiekunach w DPS -ach, ratownikach medycznych, pracownikach koleii, ciepłowni miejskich, firm transportowych czy stacji benzynowych itp, którzy nie będa mieli zapłacone 100% dodatkowo za ten dzień. Pracownicy sektora prywatnego nie moga liczyć na dzień wolny a już nie na pewno na 100% dodatkowego wynagrodzenia za dzień ustawowo wolny. Ustawowe dni wolne tylko dla wybranych to kpina wobec innych. Trochę sprawiedliwości.

2018.12.10 17:04:23

Zgadzam sie ale co z wielką sobotą idziemy do pracy ci co pracują w chandlu.

2018.12.10 17:01:24

Oczywiście, że Wigilia powinna być dniem wolnym od pracy! Autobusy i tramwaje zjeżdżają do zajezdni po 18. Jeśli ktoś ma pecha i wyjdzie z pracy zbyt późno, pozostaje mu zasuwanie 15 km do domu na piechotkę, a weź tu jeszcze smaż karpia. Jeśli rządzący chcą coś dobrego zrobić dla Polaków, to powinno być właśnie wolne 24 XII. A jeśli szkoda imaż tylu dni wolnych, to w zamian mogą sobie zabrać to sierpniowe święto Matki Boskiej, o którym i tak już nikt nie pamięta, bo wielu wybiera wtedy urlop.

2018.12.10 15:23:41

Oczywiście ze powinna byc wolna!

A właściciele sklepików jak chcą zarobić to niech sami stoją za lada.

2018.12.10 15:21:54

I bardzo dobrze!!!

2018.12.10 14:39:14

Lepiej wolna wigilia niż Trzech Króli

2018.12.10 12:50:19

Najlepiej pracujmy 1 dzień w tygodniu. A na socjale i budżetówkę bedą pracować gumisie. Francja już sie kończy,Belgia nastepna w kolejności. Socjalizm ekonomiczny (o polotycznym za długo pisać) zawsze kończy się upadkiem. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Tyle.