Wojciech Kałuża MEMY. To dzięki niemu PiS rządzi samodzielnie w woj. śląskim

TKZaktualizowano 
Wojciech Kałuża sprzedał wyborców MEMY. Korupcja polityczna w woj. śląskim? PiS może rządzić samodzielnie Internet / Twitter
Wojciech Kałuża MEMY: Wojciech Kałuża doprowadził do politycznej rewolty w woj. śląskim. W jaki sposób? Partyjna migracja z Koalicji Obywatelskiej do Prawa i Sprawiedliwości. W efekcie PiS może rządzić samodzielnie w województwie śląskim, a Wojciech Kałuża został wicemarszałkiem śląskim. W ocenie Borysa Budki to polityczna korupcja. Internauci nie przebierają w słowach: "zdrajca", "sprzedawczyk" - to określenia i to jedne z delikatniejszych, które pojawiają się wśród ich opinii. Zobacz w galerii memy opisujące polityczne trzęsienie ziemi na Śląsku. W galerii zobacz najciekawsze MEMY.

Wojciech Kałuża MEMY

Wojciech Kałuża, radny sejmiku śląskiego, w środę, 21 listopada, doprowadził do politycznej rewolty na Śląsku. W nagrodę został wicemarszałkiem śląskim. Poznaliśmy kulisy dojścia PiS do władzy w województwie śląskim. Reprezentant Koalicji Obywatelskiej samodzielnie zdecydował, że opuści swoje ugrupowanie. Przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, bo jego "partią jest Śląsk" - jak sam się wyraził.

ZOBACZCIE KONIECZNIE
ODSŁANIAMY KULISY PRZEJŚCIA WOJCIECHA KAŁUŻY DO PIS

Ten krok spowodował, że PiS może rządzić samodzielnie w województwie śląskim.

Członkowie PiS od dłuższego czasu mieli bardzo zadowolone miny, gdy rozmawiali na temat większości w Sejmiku Śląskim. Jasne było, że liczyli na to, że któryś z radnych Koalicji Obywatelskiej, PSL lub SLD zdecyduje się zmienić barwy partyjne. Prezes Jarosław Kaczyński nawet nie ukrywał, że PiS wziął Śląsk, stojąc na tle mapy z wyrysowanymi województwami, w których jego partia zdobyła większość mandatów w sejmikach wojewódzkich.

O tym, że właśnie Wojciech Kałuża będzie „zdrajcą" radni Koalicji Obywatelskiej zaczęli podejrzewać, gdy nie odpowiadał na ich telefony. Radni tej formacji mieli się spotkać w poniedziałek, by omówić strategię środowej sesji sejmiku. Kałuża się nie pojawił. Wysłannicy PO i Nowoczesnej zaczęli go szukać.

- Od połowy zeszłego tygodnia jakby zapadł się pod ziemię - mówi nam jeden z nich.

Gdy udało się go w końcu złapać, przyznał, że zamierza wesprzeć PiS.

Wojciech Kałuża kandydował do sejmiku w okręgu rybnickim. Rekomendowała go Nowoczesna, otrzymał pierwsze miejsce na liście i zdobył 25 109 głosów. Wojciech Kałuża mieszka w Żorach i chciał ubiegać się o fotel prezydenta tego miasta. Ostatecznie poparł innego kandydata.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2018.12.19 12:18:53

No cóż znów przekonamy się, że sądy pod rządami Ziobry i sprawa w prokuraturze Katowickiej spali na panewce

2018.12.13 11:53:34

To jest oszustwo wyborcze. Dziwi mnie, że coś takiego nie jest zabronione prawnie ani karane.

Właśnie z takich ewenementów składa się PIS. Taką mają mentalność. Wszystko dla władzy, a że jakiś kraj by wypadało ogarniać to sprawa drugorzędna.

2018.11.27 06:53:25

Postepowanie W Kauzy to kryminał , bo podważa SENS WYBOROW .

Watpię czy ktoś pójdzie do urny , jeżeli nie ma pewności ze jego głos ma jakieś znaczenie a jego kandydat nie zdezerteruje .

2018.11.25 21:05:37

Ból dupy lewaków to miód na moje serce :)

2018.11.25 20:49:47

Budka i Rosa to Slunzoki urodzone w Czeladzi.

2018.11.25 09:46:43

Będzie pasował do całej reszty PIS -u.Tak samo fałszywy

2018.11.24 19:49:00

Zupełnie, jakby jakiś znany zawodnik w połowie meczu dogada się z trenerem drużyny przeciwnej i wtedy też zmienił klub, pozbawiając swoją starą drużynę gracza. Tak się nie robi. Tylko wieprzki w chlewiku lecą do tego koryta, w którym chłop nasypie więcej żarcia.

2018.11.24 12:32:54

W Sejmiku Śląskim PIS miało więcej mandatów ale Platforma chciała rządzić i dogadała się z PSL i SLD więc PIS dogadał się z Panem Kałużą bo on widzi w tej partii zdolność do rządzenia w imieniu wszystkich ludzi a nie tylko w imieniu nowobogackich. Nowobogaccy są wściekli i atakują. Mają się czego żorscy nowobogaccy obawiać?

2018.11.24 12:26:32

Do Darek. Karać to się powinno wszystkich cepów głosujących na jedynki na listach i na partie. Dotychczasowa zasada była i jest nadal, że tępaki głosują nie wiedząc na kogo. Może to być tabliczka z cmentarza i tak zagłosują. Taka jest świadomość was wyborców a później wyjecie nie wiedząc dlaczego. Idąc na wybory głosuje się na osobę a nie partię bo partie mają was w doopie. Jesteście potrzebni im na czas wyborów czy to do sejmu, PE, sejmiku, rady - po wyborach i tak was oleją.Dla nich (partyjniaków) ważne są koryta dla siebie i znajomych. Zobacz jak trzoda kwiczy kiedy odsuwa się ją od koryt. Zobacz jaką wystawiają nam opinie (Polakom) za granicą. Kto to robi? Kowalski i Kowalska? Nie, konkretni politycy z konkretnej partii. Zobacz jaka to targowica. Tu chodzi tylko o apanaże i many, many, many. A ty co masz z tego? Satysfakcję? No, że chyba jesteś w tym układzie to zmienia postać rzeczy. Pamiętaj, że z pracy się żyje, z ideologi są tylko trupy. Więc przy następnych głosowaniach nie głosuj na tabliczki ale na osoby które znasz i są one warte twojego głosu. Pozdrawiam myślących dobrze o ojczyźnie.

2018.11.24 12:23:36

Dlaczego tyle wrzasku - PO dogadało się z PSL i SLD bo chcieli rządzić, więc PIS dogadał się Panem Kałużą.

2018.11.23 22:42:21

Nie ważne kto z jakiej partii ale to powinno być karalne przestępstwo.To jest oszustwo względem wyborców,którzy go wybrali z konkretnej listy,a głosowało na tego pana kilka tysięcy ludzi

2018.11.23 21:49:06

Cale PelO zapomnialo jak hycnelo 3 z PiS aby byla wlasza w slaskiem po-po przedniej kadencji.....rozum nie boli Panie Cyrankiewicz z SZ

2018.11.23 19:57:05

"Oto nasz komentarz do przejmowania przez urzędników nowego marszałka komputerów i telefonów i zapowiedzianego bilansu otwarcia w spółkach podlegających

marszałkowi.

Nasz Park

Nie mamy wątpliwości, że w Parku działo się przez wiele lat źle i to bardzo źle. Pisalismy o tym na stronie Stowarzyszenia i gazetki Kuklok przez 10 lat , pisaliśmy wystąpienia, petycje, pisma informujące o nieprawidłowościach do marszałka i zarządu województwa. Pozostawały albo bez echa albo odpowiedzi na nasze merytoryczne pisma nie przyznawały nam racji lub nas straszono oddaniem do sądu. Nigdy jednak do tego nie doszło. Poczytajcie dziesiątki artykułów i naszych wystąpień na stronie: naszpark@vp.pl.

Dzisiaj jeden z b. prezesów Parku - A. Kotala handluje terenami po MTK i znowu ma za nic nasz wniosek o unieważnienie przetargu ,który jednak odbył się 13 listopada na korzyść Atalu".

Mamy nadzieję, że szybko nadejdzie koniec Kotali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2018.11.23 19:49:15

Zdradecka Mordo a co powiesz o Wałęsie, Tusku Schetynie czy Hannie Gronkiewicz Waltz, Gersdorf, Trzaskowskim??? Mam nadzieję, że ich znasz.

2018.11.23 17:47:56

Kto głosuje na PO_PSl czy SLD to esbek lub oszust i złodziej tak samo jak ci wymienieni w tych złodziejskich partiach

2018.11.23 17:46:17

Najwyższy czas żeby na slasku przestali rzadzić złodzieje

2018.11.23 16:18:00

Pan Kałuża uratował honor Śląska !!

2018.11.23 13:45:53

spasiony pisowski ruby wieprz sie do koryta dorwoł

2018.11.23 10:16:00

Na podwórzu jest KAŁUŻA,

Coś z KAŁUŻY się wynurza,

Oczy,uszy pełne błota,

Ni to lew ni to hipopotam

Kochane dzieci to nie zwierzę.

To jest Wojtek,

Po transferze

2018.11.23 09:33:04

Morda swini i swinie rzadza

2018.11.23 05:52:31

to jednak kabaret ten Śląsk wasser Polonia (za R.D)ale jeśli cyfryzował nas PROKOM.Krausego z tel Awiwu to czemu nie kałuza z rybnika w pisuarach

2018.11.22 21:59:45

Marek kowoł ,nina itp tępe huje i cipy !!! JAK SIĘ REPREZENTUJE JAKĄŚ OPCJE I JESZCZE PRZED ROZPOCZĘCIEM KADENCJI CZYLI BEZ MERYTORYCZNYCH POWODÓW ZMIENIA SIĘ OPCJĘ TO SIĘ JEST ZDRAJCĄ ,KOLABORANTEM,NIE POWIEM ŚWINIĄ BO NIECHCĘ OBRAŻAĆ ZWIERZĄT. zwykły TŁUSRY NIENAŻARTY SZMACIARZ

2018.11.22 21:15:43

Do Anonim. Radziłbym być ostrożniejszym w komentarzach ponieważ przypomnę, że w internecie nie ma anonimowych. Inną sprawą jest to, że nazywając kogoś bandytą trzeba mieć odwagę i się podpisać. Takich jak ty wśród Popaprańców jest niestety b. dużo.

2018.11.22 20:31:39

Wojciech Kałuża ratuje Śląsk przed zniszczeniem !

2018.11.22 17:51:34

To są metody chełstowskiego. Widzieliście na zdjęciach, jak na krok nie odstępował kał-urzyTychy się go pozbyły, a teraz smród się rozchodzi na cały Śląsk.