Zabrać 500 plus bezrobotnym? Wiceminister Szwed: 500 plus nie powoduje krachu na rynku pracy

KLMZaktualizowano 
Program Rodzina 500 Plus ma się dobrze, jest dobrze realizowany i nie powoduje krachu na rynku pracy – powiedział w poniedziałek w Bielsku-Białej Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej poproszony o komentarz słów Jana Grabca, rzecznika PO. Poseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Super Expressem zapowiedział w następnej kadencji Sejmu odebranie 500 plus osobom bezrobotnym twierdząc, że „500 plus sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy, bo korzystają z dodatku”.- Nie może być tak, że obydwoje nie pracują, bo w takich przypadkach 500 plus jest szkodliwe – mówił w rozmowie z Super Expressem Grabiec. Łukasz Klimaniec
Program Rodzina 500 Plus ma się dobrze i nie powoduje krachu na rynku pracy – powiedział w Bielsku-Białej Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej poproszony o komentarz słów Jana Grabca, posła PO, który w rozmowie z SE zapowiedział odebranie 500 plus osobom bezrobotnym. Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2018.11.29 10:52:46

Najbardziej pro-społeczna władza od 1918 r.

2018.11.29 09:16:12

Cały czas lupicie rodziny z dziećmi czas oddać choć promil tego co zabraliscie i dalej zabieracie w podatkach podatkach i podatkach

2018.11.28 11:50:22

Asad a Ty myślisz,że stać Cię będzie wykształcić swoje dzieci? Co kobieto zrobisz później jak dzieci skończą 18 lat? Pomyślałaś o swoim zdrowiu? Bo liczne ciążę wiążą się z problemami zdrowotnymi.Masz płytkie wymagania życiowe myśląc, że będąc bezrobotnym wystarczy ci na dalszą przyszłość dla swoich dzieci

2018.11.28 11:43:03

W takim razie będziecie mieć dużo dzieci,za niedługo te 500 wam nie wystarczy, bo wszystko bardzo drożeje przez pis, wyjdziemy z Unii europejskiej itd.itd. No ale ciemnota tego nie zrozumie

2018.11.28 10:37:48

Nikt się o 500 nie prosił ;) a was zżera zazdrość że dostajemy a wy musicie zapierdalać ..

2018.11.28 10:35:08

Nie ma coś takiego jak komuś zabrać aby komus dać , bo to bolszewizm w wydaniu PISowskim. Najpierw to trzeba sobie samemu na to co sie ma samemu zapracować, bo to jest kapitalizm, który chciał Naród.

2018.11.28 09:07:02

PO może sobie zabrać "0 plus" - bo tyle dali ludziom. Żeby móc coś komuś zabrać, najpierw trzeba mu to dać. Ameby i tak nie zrozumiejo.

2018.11.27 19:14:30

Szczególnie zabrać to świadczenie powinni jednej pani z Wysoki z trujką dzieci (każde z innym panem). Ta rodzina wogule nie zajmuje się dziećmi kase przepijają. Definitywnie zlikwidować program 500 plus. Jest to program dla bezrobotnej hołoty znaleźli sobie taki sposób na powiedzmy wprost KRADZIEŻ. Te tzw. rodziny 500 plus to ZŁODZIEJE.

2018.11.27 18:13:05

DO ROBOTY!!!SZTUCZNE,PUSTE lalunie I ICH dziecioroby często ZAPIJACZONE!!!

ROSZCZENIOWE towarzystwo za pieniądze PRACUJĄCYCH!!!

2018.11.27 16:26:14

PO to zapijaczona patologia

2018.11.27 13:44:14

Od początku patologiczny "program 500 " to była porażka, za nasze podatki ludzi pracujących państwo utrzymuje patologię która ma czas na wszystko bo nic nie robi całe dnie.

Pomoc socjalna tak ale dla ludzi aktywnych, pracujących a nie dla patologii. Nie ma czegoś takiego jak bezrobocie, są tylko ludzie którzy nie chcą pracować.

2018.11.27 13:43:36

Przynajmniej jedno z rodziców powinno pracować aby na 500 zapracować.A dlaczego jest status "samotnie wychowującej" jeżeli chłop zameldowany ,nie pracuje ,a pali i pije i je.Dzieci przez 2 miesiące wakacji w domu siedzą.Podsumowanie Polska uczy młodych Polaków jak żyć bez żadnego wkładu własnego,a czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.

2018.11.27 13:38:54

Miła,Figa,teesiu. Do roboty nieroby. Łopatologów teraz wielu potrzebują. Hahahaha

2018.11.27 12:09:47

PO może sobie zabrać swoje "0 plus" - bo tyle dali ludziom. Żeby móc coś komuś zabrać, najpierw trzeba mu to dać. Ameby i tak nie zrozumiejo.

2018.11.27 11:42:07

Widac Ja ze ci zal na ale jak pusty worek to i Salomon by ci nie pomogl.A teraz pluj anonimowy trolu.

2018.11.27 09:59:15

Miła ,Figa do roboty się wziąść, a nie żyć z dzieci,pisowskie dziecioroby

2018.11.27 09:52:31

Geje i PO wskie ścierwo doszło do głosu

2018.11.27 08:33:57

Najwiecej do powiedzenia na temat 500 plus maja ci co zamiast dzieci maja yorki i koty.

2018.11.26 23:57:30

Mamusie siedzą w domach, tatusie piją, dzieci nie chodzą do szkoły,nie uczą się, nie jeżdżą na ferie. To jest prawdziwa patologia 500 .Mamusie Idźcie do pracy to dostaniecie 500 zl i zajmujcie się swoimi dziećmi- nie tylko na "pokaz " ale w waszych domach

2018.11.26 23:48:35

Tak jest. Porządek musi być, niech dzieci się uczą, że trzeba chodzić do pracy.Patologia się skończy...

2018.11.26 23:38:14

I tak ma być! Przynajmniej jedna osoba w rodzinie POWINNA pracować i płacić podatki, druga niech siedzi z dziećmi w domu, bo w pislandii do żłobków trudniej się dostać niż na studia na Harvardzie.

2018.11.26 23:35:59

Cicho tam! (HIC!) Jazda do pracy i robić na moje (HIC!) pieńsetplus (HIC!) bo mie sie kończy wód.... (HIC!) eee, znaczy sie (HIC!) pieluchy!

2018.11.26 22:58:12

A co dziecko winne, że ma ojca pijaka czy bezrobotnego? Bez 500 nie ma mleka, ubrań i zabawek, a potem angielskiego czy książek do liceum. Trzeba sprawdzić czy dają dzieciom na ich rozwój i edukację. Na chleb, czy głodne chodzą. I są przez to gorsze... Bo biedne i bez perspektyw. Dzieci nie mogą cierpieć za głupich rodziców.

2018.11.26 22:57:31

No z tym to się nie zgodzę, żeby nie było pieniędzy na 500 plus dla osób niepracujących. Ci co mieszkają na ścianie wschodniej o normalnej pracy mogą sobie tylko pomarzyć. Tam zapinkalasz bark w bark z Ukraincem za podobną kasiorę.no i nie wszyscy ten przywilej mają. Więc może zacznijmy modernizację tej ustawy od nie płacenia rodziną, których dochód roczny przekracza 100 000 zł. Wówczas wyjdzie , że połowie osób ten dodatek się nie należy.

2018.11.26 22:54:35

MOPR w Zabrzu zatrudnia oszustkę JOANNĘ BUDKA jako opiekunkę kilkunastu dzieci stłoczonych na pryczach w KUR WIDOŁKU na ulicy Kossaka 21/2