Sportowy weekend w Zawierciu. Jak grały nasze drużyny?

Bartosz Żołnierczyk
Zwycięstwo Viretu Zawiercie nad ASPR Zawadzkie 38:28. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Viret CMC Zawiercie
Zawierciańskie zespoły sportowe, rozegrały swoje mecze w miniony weekend. Piłkarze ręczni Viretu CMC Zawiercie wygrali z ASPR Zawadzkie 38:28. Jurajscy Rycerze przegrywali już z LUK-iem Lublin już 0:2, aby ostatecznie wygrać 3:2. W sosnowieckiej A-klasie piłkarze Źródła Kromołów pokonali 3:0 AKS 1917 Niwkę Sosnowiec. Natomiast IV lidze Warta Zawiercie przegrała na wyjeździe 0:7 z Podlesianką Katowice.

Viret CMC Zawiercie vs ASPR Zawadzkie

Piłkarze ręczni Viretu CMC Zawiercie, praktycznie od samego początku spotkania uzyskali przewagę nad przeciwnikiem. Dobra gra w obronie i skuteczność w ataku, ostatecznie doprowadziła do zwycięstwa 10 bramkami nad ASPR Zawadzkiem.

LUK Lublin vs Aluron CMC Warta Zawiercie

To był prawdziwy siatkarski thriller. Jurajscy Rycerze przegrywali z LUK-iem Lublin już 0:2, aby ostatecznie wygrać 3:2. Pierwsze dwa sety to popis gospodarzy. Długo szło jak po grudzie, ale siatkarze wyrwali to zwycięstwo z gardła, w kolejnych setach pokazując swoją siłę! W tie-breaku wygrali 15:11.

Źródło Kromołów - AKS 1917 Niwka Sosnowiec

Po dobrym meczu, dwóch bramkach Bartłomieja Wacławika i golu Krystiana Kowalika, zawodnicy z Kromołowa objęli prowadzenie w tabeli sosnowieckiej A-klasy. Na szczególne uznanie zasługuję ostatnia bramka Bartłomieja Wacławika w "okienko" bramki.

Podlesianka Katowice vs Warta Zawiercie

Warta Zawiercie dzielnie broniła się zwłaszcza w pierwszej połowie, schodząc do szatni tylko z jednobramkową stratą. Po zmianie stron worek z bramkami się jednak rozwiązał i ostatecznie Podlesianka Katowice zwyciężyła 7:0. Dzięki temu zwycięstwu Katowice objęły pozycję lidera w tabeli, natomiast Zawiercie plasuje się na ostatniej pozycji IV ligi Grupy 1.

Gra szczypiornistów z Zawiercia napawa nadzieją na dalszą skuteczną grę w przyszłych spotkaniach i umacnianiu się w coraz wyższej pozycji w tabeli. Jurajscy Rycerze pod wodzą Michała Winiarskiego z meczu na mecz ambitnie dążą do sukcesywnej gry. Piłkarze z Kromołowa, dzięki dobrej grze objęli fotel lidera, natomiast przed Wartą Zawiercie, trudne mecze o walkę o wyższą pozycję w tabeli.